صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي | ارسال به دوست

بهره برداری از 89 پروژه گاز رسانی در استان بوشهر


"مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر گفت: از سال 1387 گازرسانی به شهر ها و روستاهای استان بوشهر آغاز شد و تا کنون جمع کل شبکه های اجراء شده گازطبیعی در بخش شهری و روستایی استان بوشهر به 7346 کیلومتر رسیده است . " 

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: در سال جاری 89 پروژه با اعتبار 74 میلیارد و 360 میلیون تومان آماده بهره برداری و افتتاح هستند که با پویش سبز گاز رسانی در سراسر کشور و با حضور وزیر نفت به مردم استان بوشهر تقدیم خواهند شد.

 

رحمانی در خصوص پویش سبز گازرسانی گفت: پویش سبز گازرسانی در سال جاری از سوی وزارت نفت آغاز شده است و طی اعلام قبلی و بصورت دوره ای پروژه های قابل افتتاح گازرسانی در استانها از سوی وزیر محترم نفت افتتاح خواهند شد .

 

وی افزود: با گازرسانی به 30 روستا در شهرستانهای جم، دشتستان، تنگستان و دیلم تعداد 914 خانوار از نعمت گاز برخوردار خواهند شد و تعداد 52 صنعت که شامل مرغداری،گلخانه،کارخانه آسفالت و دیگر صنایع می باشند در سراسر استان قادر به استفاده از این سوخت پاک خواهند شد.

 

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر از توسعه گاز رسانی به 7 شهر از شهرستان های استان نیز خبر داد و گفت:  اگر به گاز رسانی به شهر ها و روستاهای استان در طول این سالها نگاهی داشته باشیم تلاش های مستمر مجموعه گاز استان را میتوانیم شاهد باشیم  که در راستای تحقق گازرسانی این هدف استراتژیک شرکت گاز استان، هم اکنون ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت کل استان بوشهر به 98 درصد رسیده است.

 

وی افزود : عزم و اراده دولت تدبیر و امید و همکاران پر تلاش این شرکت  برای اجرای پروژه‌های گازرسانی در بوشهر باعث شد که تا به امروز 441 روستا گازدار و 39 شهر بهره مند از گاز طبیعی  برخوردار باشند و ضریب نفوذ گازرسانی در بخش شهری به 99 درصد و در بخش روستایی به 97 درصد خواهد رسید.

 

رحمانی تصریح کرد: توسعه‌ گازرسانی به نقاط روستایی و شهری با هدف اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و گسترش عدالت اجتماعی در مناطق کمتر توسعه یافته یکی از اهداف دولت یازدهم و دوازدهم بوده که با رشد 400 درصدی گازرسانی روستایی، خوشبختانه تا به امروز 441 روستا که دارای قابلیت گازرسانی بودند بهرمند از گاز طبیعی می باشند.

 

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر تصریح کرد: با تلاش شبانه روزی در بخش گازرسانی شهری نیز تحولی بزرگ صورت گرفته و رشد بیش از 20 درصدی گازرسانی به شهرهای استان در طول این سالها نشان از عزم و اراده دولت تدبیر و امید در صنعت گازرسانی است.

 

وی افزود: در دولت تدبیر و امید ۳۷۴ صنعت این استان از گاز برخوردار شده‌ است و این شرکت از لحاظ درصد گازرسانی، رتبه نخست گازرسانی به صنایع را در سال‌های 96و 97و 98 در کشور کسب کرده‌ است.

 

وی یادآورشد: سال گذشته ۱۴.۸ میلیارد مترمکعب گاز در استان بوشهر به فروش رسید که ۹۹ درصد توسط بخش صنعت مصرف شد و با گازرسانی به این صنایع رونق تولید وتوسعه پایدار نیز فراهم گردیده است.

 

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در ادامه افزود:  تا کنون 493  واحد صنعتی در استان از گاز طبیعی استفاده می کنند و گازرسانی به 52  واحد صنعتی نیز همزمان با پویش سبز گازرسانی آماده بهره برداری می باشند که می توانند کاهش هزینه ها، آلودگی کمتر و بازده بیشتر نسبت به سوخت مایع را در بر داشته باشند.

 

وی افزود: با تلاش های مجدانه و خستگی ناپذیر فرزندان وطن، گاز این نعمت الهی در شریان بسیاری از شهرها و روستاهای استان بوشهر قرار گرفته و در حال حاضر 210735 مورد نصب انشعاب در سراسر استان انجام شده است.

 

رحمانی گفت: شرکت گاز استان بوشهر همواره بعنوان یکی نهادهای اجرایی ممتاز و پیشگام در عمل به تعهدات خود و خدمت رسانی به مردم محسوب گردیده است و در طول این سالها توانسته موفق به پذیرش اشتراک 228538  مشترک باشد.

 

 

 

 

 

 

پایان./

 

  • تاریخ درج خبر :
  • چهارشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٩ - ٠٨:٥٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 72

خروج