به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، ۷۰ طرح گازرسانی در بخش های روستایی ، صنعتی و شهری همزمان باهفته دولت با مجموع اعتبار ۷۳  میلیارد و۹۱۰میلیون تومان در استان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در این رابطه بیان داشت : ۴۳ روستا در شهرستان های جم ، دیر ، دشتی ، تنگستان دشتستان وگناوه در هفته دولت به شبکه سراسری گاز متصل می شوند که با تحقق این امر ، آمار روستاهای گازدار استان به بالغ بر ۳۵۸ روستا افزایش می یابد.

مهندس غلامعباس حسینی این روستها را سرچشمه، رستمی، خیرآباد، احمدآباد، کلات، لاور شرقی و … برشمرد و افزود : با گازرسانی به روستاهای مذکور ، افزون بر ۵۶۸۲ خانوار به جمع مشترکین گاز استان اضافه می شوند.

وی در ادامه ، توسعه گازرسانی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و مناطق محروم استان را مهمترین رسالت این شرکت برشمرد و بیان داشت : جمعیت روستایی برخوردار از گاز استان طی دو سال گذشته رشد قابل ملاحظه ای داشته و ان شاا… با اتمام طرح های در دست اجرا طی سالجاری ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی به ۹۵ درصد افزایش می یابد.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر همچنین بیان داشت : به منظور گازرسانی به روستاهای یادشده قریب به ۳۲۵ کیلومتر شبکه با اعتباری معادل ۲۷ میلیارد و  ۲۲۶ میلیون تومان اجرا خواهد شد .

مهندس حسینی همچنین اظهار داشت : گازرسانی به ۱۸ پروژه صنعتی در شهرستان های بوشهر ، دشتستان و دیر نیز از دیگر طرح هایی است که همزمان با هفته دولت با اعتبار ۱ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرارمی گیرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر اضافه نمود : علاوه بر طرح های یادشده ، در هفته دولت شاهد افتتاح گازرسانی به شهرهای کلمه و تنگ ارم از توابع شهرستان دشتستان با اجرای بیش از ۶۵ کیلومتر خط انتقال و ۳۷ کیلومتر شبکه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه با گازرسانی به این دو شهر ، ۱۳۰۰ خانوار قادر به استفاده از نعمت گاز خواهند بود بیان داشت : با افتتاح پروژه های مذکور ، ضریب نفوذ گاز شهری استان به ۹۸ درصد افزایش می یابد.

 

مهندس حسینی در خاتمه اظهار داشت : ۱۲۴۳۹ انشعاب نیز تا هفته دولت در اقصی نقاط استان نصب و عملیات اجرایی ۵ پروژه نیز با اعتبار ۲۴ میلیارد و ۱۸۵ میلیون تومان همزمان با این ایام آغاز خواهد شد.