رئیس اندازه گیری و توزیع گاز شرکت گاز استان بوشهر از اجرا و نصب تصحیح کننده های جدید دارای مودم با قابلیت ارسال اطلاعات از راه دور بر روی ۶۰ ایستگاه های تقلیل فشار گاز این استان خبر داد .
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، مهندس علی رضوان هدف از اجرای این عملیات را فراهم نمودن امکان قرائت و کنترل مستمر ارقام مربوط به کنتور ، تصحیح کننده ، فشار، دما و همچنین افزایش نظارت بر توزیع بهینه گاز عنوان نمود .
وی در همین رابطه اظهار داشت: عملیات نصب و راه‌اندازی سامانه قرائت از راه دور با استفاده از تصحیح کننده‌های الکترونیکی مجهز به مودم داخلی بر روی بستر امن مخابراتی GPRS (APN) بدون نیاز به هرگونه کابل‌کشی و خطوط تغذیه برق خارجی انجام می‌شود که با اجرای آن ، داده‌های مهم ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز استان به سرور مربوطه در مرکز کنترل ارسال و همزمان قابل‌مشاهده و بررسی است.
این مقام مسئول همچنین یادآور شد: با اجرای این سامانه، ضمن تولید یک بانک اطلاعاتی مستقل و قابل‌اطمینان از داده‌های اندازه‌گیری شده در ایستگاه‌های گاز، امکان بازیابی داده‌های ایستگاه پس از قطع و وصل بستر ارتباطی، امکان گزارش‌گیری ساعتی ـ روزانه ـ هفتگی ـ ماهانه و سالانه، اعلام عملکرد صحیح کنتور و ایستگاه، امکان آلارم دهی در خصوص ایجاد اشکالات موجود در سیستم گازرسانی نیز فراهم می‌شود و بدین ترتیب می‌توان رفتار شبکه گازرسانی در شرایط مختلف را مورد مطالعه و بررسی قرار داد که این موضوع ازلحاظ آماری و مدیریتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
رئیس انداره گیری وتوزیع گاز شرکت گاز استان بوشهر ، کاهش حضور گازبان ها و امداد گران در ایستگاه های تقلیل فشار گاز ، کنترل روند مصرف گاز ، قابلیت تحلیل جامع اطلاعات دریافتی از ایستگاه ها ، صرفه جویی در وقت و هزینه را از دیگر مزایای نصب این سامانه ها عنوان نمود .