رئیس گازرسانی به صنایع شرکت گاز استان بوشهر از گازرسانی به کارخانه سیمان مند دشتی بعنوان سومین کارخانه تولید سیمان استان خبر داد.

مهندس موسی وراویی با اعلام این خبر افزود : به منظور گازرسانی به این واحد صنعتی که دومین محور صنعتی شهرستان دشتی محسوب می شود مجموعا قریب به ۲۰ کیلومتر خط تغذیه ۸ اینچ و خط انتقال ۶ اینچ اجرا شده است.

وی در ادامه بیان داشت : همچنین در این عملیات یک ایستگاه CGS به ظرفیت ۳۰۰۰۰ مترمکعب در ساعت و یک ایستگاه اندازه گیری به ظرفیت ۲۰۰۰۰ متر مکعب در ساعت به بهره برداری رسید.

رئیس گازرسانی به صنایع شرکت گاز استان بوشهر اعتبار اختصاص یافته جهت گازدار شدن این واحد صنعتی را ۸۰ میلیارد ریال عنوان نمود و افزود : با گازرسانی به این کارخانه ، روستای لاور و نیز چندین واحد صنعتی دیگر نظیر مرغداری ها و گلخانه هایی که در مجاورت خط توزیع قرار داشته از نعمت گاز برخوردار می شوند.

به گفته وارویی ، کارخانه سیمان مند دشتی پس از کارخانه های کنگان و دشتستان، سومین کارخانه تولید سیمان استان است که ظرفیت تولید روزانه ۳ هزارتن سیمان را داراست. این واحد صنعتی در ۲۰ کیلومتری شهرستان دشتی نزدیک روستای لاور قرار داشته و عمده فعالیت آن تولید و توزیع انواع سیمان و سازه های بتنی و پیش ساخته، صادرات و واردات محصولات و انواع ترکیبات سیمان و سازه های مرتبط است.

رئیس گازرسانی به صنایع شرکت گاز استان بوشهر در گوشه ای دیگر از توضیحات خود با اشاره به اهمیت توسعه گازرسانی در بخش صنعت بیان نمود: : با گسترش و توسعه واحدهای صنعتی و تولیدی کوچک و بزرگ در استان، ضرورت تامین سوخت این صنایع به یکی از وظایف و اولویت های کاری مهم شرکت  گاز استان بوشهر بدل شده است بطوریکه در حال حاضر ۹۹ درصد از گاز مصرفی استان به صنایع تحویل داده
می شود .

وی صرفه جویی در هزینه ها، کاهش آلودگی های زیست محیطی، بهبود محیط زیست، رونق اقتصاد کشور و اشتغال زایی را از جمله مهمترین آثار گازرسانی به صنایع و واحدهای تولیدی عمده برشمرد و افزود : با توجه به اقدامات گسترده صورت گرفته در بخش صنعت، در حال حاضر رتبه دوم گازرسانی به صنایع کشور را در اختیار داریم.