مدیرعامل شرکت گازاستان بوشهر در نشست بررسی طرح‌های گازرسانی استان اظهار داشت: طی چهارماهه اخیر بیش از ۵۴۰۰ کیلومتر از خطوط گازرسانی استان توسط کارکنان بازرسی فنی این شرکت نشت یابی شده است.

به گفته این مقام مسئول ، نشت یابی خطوط گازرسانی استان در راستای بهره برداری ایمن از گاز طبیعی، شناسایی و کنترل خطرات و ریسک ها، اجتناب از بروز حوادث و همچنین تطابق هرچه بیشتر امور و فعالیت های جاری با استانداردها و دستورالعمل های شرکت ملی گاز ایران، صورت پذیرفته است.

مهندس غلامعباس حسینی ادامه داد:  با توجه به گـستردگی شبکه گازرسانی در استان و اهمیت کنترل این شبکه به منظور جلوگیری از وقوع نشتی و اتلاف سـرمایه حیاتی گاز، نشت یابی خطوط لوله از اهمیت بالایی برخوردار است و در همین راستا تمام تلاس خود را جهت انجام دقیق این عملیات بکار گرفته ایم.

وی اعلام کرد: بروز نشتی در خطوط لوله و تاسیسات گازی به دلایل مختلف نظیر خوردگی، سایش، آسیبهای مکانیکی، عیوب باقی مانده از زمان ساخت و بلایای طبیعی به وجود می آید که این موضوع، پایش و ارزیابی وضع نشت گاز از خطوط لوله و تاسیسات گاز را لازم الاجرا می کند.

مهندس حسینی اضافه نمود : علاوه بر نشت یابی از خطوط گازرسانی ، کلیه ایستگاه های گاز استان نیز با دقت مورد بررسی و نشت یابی قرار می گیرند تا از بروز  حوادث احتمالی پیشگیری شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در گوشه دیگری از توضیحات خود به بازرسی سرزده از پروژه های گازرسانی استان اشاره و بیان داشت : از ابتدای امسال تا کنون، در ۱۳۹ مورد اقدام به بازرسی سرزده از پروژه ها ، اقلام و ایستگاه ها نموده و ضمن بررسی دقیق وضعیت موجود ، نواقص و مشکلات را برطرف نموده ایم.

مهندی حسینی در خاتمه بیان داشت: با انجام دقیق عملیات نشت یابی و بررسی مستمر تاسیسات، ضمن افزایش راندمان و حفظ یکپارچگی خطوط گاز، از بروز حوادث ناگوار و نیز هدر رفت این سرمایه ملی جلوگیری می شود.