با تلاش و همکاری مشترک شرکت گاز استان بوشهر و منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز ، سمینار تخصصی بهداشت حرفه ای و سلامت همزمان با خرداد ماه ۱۳۹۶ به میزبانی شرکت گاز استان بوشهر برگزار گردید.

طی سمینار تخصصی یاد شده که به مناسبت گرامیداشت روزجهانی بهداشت حرفه ای وهفته سلامت برگزار شد ، اساتید علم روانشناسی و بهداشت حرفه ای  ، روسایHSE شرکت ها ی گاز استانی ، شرکت های انتقال گاز ، مناطق عملیاتی و… حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، این سمینار با هدف بررسی جایگاه بهداشت و سلامت در سطح صنعت گاز برگزار و طی آن مباحث آموزشی و تحلیلی متعددی با حضور دو تن از اساتید برجسته علم روانشناسی و نیز HSE  ارائه گردید.

در همین رابطه خانم طباطایی از روانشناسان و مدرسین برجسته دانشگاه  با اشاره به اینکه امسال شعار روز جهانی سلامت ، از سوی سازمان بهداشت جهانی ” بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم” (Let’s talk depression) گذاری شده است بیان داشت : اولین گام در راستای بهبود افسردگی حرف زدن در باره آن است چرا که این امر موجب میشود بسیاری از احساسات انباشته و بیان نشده مطرح گردیده و بدین ترتیب فرد احساس سبکی و نشاط کند.

وی در ادامه به علل و عوامل بروزرافسردگی ، نشانه های بروز و شیوه های درمان آن اشاره و بیان داشت : افسردگی یک ضعف نیست، بلکه مشکلی است که به راحتی می توان از آن گذشت و جهت نیل به این هدف هرگز نباید از درمان آن ناامید شد.

در ادامه این سمینار آقای دکتر بنایی مدرس دانشگاه و دارای مدرک دکترای HSE به ارائه توضیحات لازم در خصوص بهداشت حرفه ای و عوامل زیان آور محیط کار پرداخته و ضمن تاکید بر اهمیت مقوله بهداشت حرفه ای به ویژه نقش این مهم در صنعت گاز کشوربیان داشت : توجه به بهداشت حرفه ای و توسعه آن موجب بهبود سلامت جسمی سرمایه های انسانی و ارتقاء بهره وری گردیده و از همین رو در تمام سازمان های اداری نباید از اهمیت آن غافل شد.

در این سمینار همچنین رئیس HSE انتقال گاز ایران ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته به منظور برگزاری این سمینار بیان داشت : ارزیابی و کنترل عوامل زیان آور موجود در محیط کار به همراه مراقبتهای بهداشتی درمانی به منظور سالم‌سازی محیط کار و حفظ سلامت نیروی کار از برنامه ها و اهداف مهمی است که همواره جهت تحقق آن تلاش نموده ایم.

در پایان این سمینار ، مطالب آموزشی ارائه شده در قالب نرم افزار به شرکت کنندگان اعطا شد.