طی آئینی ۳۲۳ پروژه گازرسانی در استان بوشهر با حضور دکترستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ، استاندار بوشهر و سایر مقامات اجرایی استان افتتاح و یا آغاز بکار نمود.

در آیین افتتاح این پروژه ها ، استاندار بوشهر ضمن تبریک ایام ا… دهه فجر با قدردانی از مجموعه شرکت گاز استان بوشهر به دلیل ارائه خدمات ارزنده گازرسانی در استان بیان داشت : طی سه سال گذشته حجم
فعالیت های گازرسانی در استان بسیار گسترده و قابل توجه بوده و امروز ما آثار این توسعه شتابان را به وضوح در اقصی نقاط استان مشاهده می کنیم.

دکتر سالاری ادامه داد : طی این بازه زمانی ضریب نفوذ گاز شهری در استان به ۹۸ درصد و ضریب نفوذگازروستایی نیز به بیش از ۸۲ درصد افزایش یافته است که این آمار با اتمام پروژه های در دست اجرا همچنان بیشتر خواهد شد بطوریکه ضریب نفوذ گازرسانی در بخش روستایی تا سال آینده به بیش از ۹۰ درصد افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر نیز در این مراسم اشاره ای به افتتاح پروژه های گازرسانی در استان نموده و بیان داشت : به منظور بهره برداری و یا آغاز بکار۳۲۳ پروژه در استان، اعتباری معادل ۱۵۵ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

ایشان در ادامه مهمترین این پروژه ها را افتتاح اجرای خط انتقال و شبکه گاز شهر بوشکان ، افتتاح گازرسانی به ۷۰ روستا ، افتتاح گازرسانی به ۱۶ واحد صنعتی ، آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به شهرهای کلمه و تنگ ارم ، آغاز عملیات اجرایی به ۷۶ روستا و … عنوان نمود.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در ادامه اشاره ای نیز به اقدامات انجام شده در راستای توسعه گازرسانی در استان نمود و اظهار داشت : طی سه سال گذشته اجرای شبکه‌ گازرسانی در استان با ۷۹ درصد افزایش ، از ۲۹۰۰ کیلومتر به ۵۲۰۰ کیلومتر رسیده است ، همچنین نصب انشعاب ها در استان نیز با رشدی ۱۱۴درصدی و توسعه گازرسانی در روستاها و نقاط محروم استان نیز با رشدی ۱۹۸ درصدی روبرو بوده است.

ایشان همچنین خاطرنشان کرد:  اکنون ۳۴ شهر و ۳۱۰ روستای استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار داشته و علاوه برآن طرح‌های گازرسانی دربسیاری از نقاط دیگر این استان در حال اجراست.

مهندس حسینی در خاتمه اشاره ای نیز به اقدامات پژوهشی قابل توجه این شرکت نموده و بیان داشت : طراحی و ساخت لوله های کامپوزیتی در راستای جایگزینی با لوله های فلزی در خطوط انتقال و تغذیه گاز طبیعی از جمله طرح های مهمی بوده که اجرای آن موجب گردیده استان بوشهر بعنوان قطب کامپوزیت کشور محسوب می گردد.

وی ساخت دستگاه Squeez-off  ، طراحی و ساخت دستگاه CCHP و طراحی و ساخت دستگاه نشت یاب نقطه ای گاز را از دیگر طرح های مهمی برشمرد که توسط این شرکت در بخش پژوهش انجام شده است.