همزمان با دهه مبارک فجر ، طرح گازرسانی به بزرگترین مجتمع پتروشیمی متانول خاورمیانه در شهرستان دیر با ظرفیت تولید روزانه ۷۰۰۰ تن متانول ، با حضور استاندار بوشهر و دیگر مسئولان دستگاه‌های اجرایی به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در مراسم افتتاح این طرح با بیان اینکه وضعیت گازرسانی به شهرها و روستاهای استان بوشهر روند بسیار مطلوبی دارد اظهار داشت: بخش عظیمی از جمعیت شهری استان تحت پوشش گاز قرار داشته و فرایند گازرسانی به روستاها نیز تسریع یافته است.

مهندس غلامعباس حسینی در همین رابطه از افزایش حجم طرح های گازرسانی در روستاها خبر داده و افزود: مطابق با برنامه‌ریزی‌های انجام شده ضریب نفوذ گاز در روستاهای استان به سرعت افزایش خواهد یافت.

ایشان همچنین در تشریح جزییات طرح گازرسانی به مجتمع پتروشیمی متانول دیر بیان کرد: اجرای این پروژه با سرمایه‌گذاری ۲۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر تصریح نمود: جهت گازرسانی به این طرح ، ۱۷ کیلومتر خط انتقال ۲۴ اینچ بهمراه۱ یک ایستگاه تقلیل فشار  گاز به ظرفیت ۴۰۰۰۰۰ مترمکعب بر ساعت اجرا گردیده است.

ایشان در خاتمه اجرای این طرح  را  یکی از عظیم ترین و مهم ترین طرح های گازرسانی شرکت گاز استان بوشهر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ، تکمیل زنجیره ارزش ، اشتغال پایدار ، جایگزینی سوخت و تکمیل زیرساخت های استان در بخش گازرسانی به صنایع عنوان نموده و افزود : با گازرسانی به این پتروشیمی ، سوخت و خوراک مورد نیاز دو واحد صنعتی دیگر شامل پتروشیمی های سیراف انرژی و فاتح کیمیا صنعت نیز تامین می گردد.