رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهرگفت: به دلیل موج جدید سرما در کشور، توصیه می‌شود که شهروندان استان بوشهر نسبت به مصرف بهینه گاز اقدام کنند.

ابراهیم عباسی امشب در گفت‌وگو با خبرنگار این شرکت اظهار داشت: به دلیل برودت شدید هوا در بسیاری از نقاط کشور، لازم است تا تمامی هم‌وطنان با عزمی جدی در جهت صرفه‌جویی در مصرف گاز گام برداشته و زمستان گرمی را برای خود و دیگران رقم بزنند.

وی اضافه کرد: امروزه اهمیت صرفه‌جویی در مصرف سوخت بر هیچ کس پوشیده نیست، چرا که هر چقدر در مصرف انرژی بیشتر دقت کنیم می‌توانیم به همان اندازه هزینه‌های مصرف را کاهش داده و علاوه بر آن به حفظ و نگهداری انرژی جهت استفاده نسل‌های آینده کمک کنیم.

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر عنوان کرد: راه ‌کارهایی بسیار ساده به منظور صرفه جویی در مصرف گاز در شرکت ملی گاز تبیین شده است که استفاده از بخاری‌هایی با بازدهی بالا، استاندارد و دارای برچسب انرژی از جمله مواردی است که به منظور تحقق مصرف بهینه گاز باید در دستور کار قرار گیرد .

عباسی با اعلام این که این شرایط نقش مهمی در جلوگیری از اتلاف انرژی بر عهده دارد، گفت: رعایت دمای رفاه در محیط خانه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه، از اهمیت بالایی برخوردار بوده  و باید سعی کرد محیط خانه بیش از دمای رفاه گرم نشود چرا که این امر موجب مصرف بیهوده و بیش از اندازه گاز می گردد.

وی یادآور شد: استفاده از پرده‌های ضخیم و بلند، عایق کاری موتورخانه‌ها، عدم استفاده از شومینه‌ها به دلیل بازدهی پایین، بستن درز پنجره ها و بستن کانال‌های خروجی کولرها از دیگر نکات مهمی است که با رعایت آنها، به راحتی می‌توان از اتلاف انرژی در منازل خودداری کرد.

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر با قدردانی از مشترکین هم استانی در اجرا و رعایت نکات مرتبط با مصرف ایمن و بهینه گاز، بیان کرد: اقدامات آموزشی و فرهنگی متعددی در جهت نهادینه‌سازی صرفه جویی در مصرف سوخت اجرا کرده ایم و برنامه‌های مهمی نیز پیش رو داریم که امید می‌رود با اجرای  این برنامه‌ها، در زمینه فرهنگ‌سازی مصرف بهینه گاز، بتوانیم گام‌های اساسی برداریم.