مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های گازرسانی به شهرها و روستاهای استان با بیان اینکه تاکنون ۳۳ شهر و ۲۴۹ روستای استان بوشهر تحت پوشش شبکه گاز قرار گرفته‌اند، اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته ، میزان خانوارهای شهری و روستایی برخوردار از گاز استان به سرعت در حال افزایش است.
مهندس غلامعاس حسینی با بیان اینکه در ۸ ماه گذشته از سال ، طرح‌های گازرسانی در استان تسریع یافته است افزود: در مدت زمان یادشده ، ۷۵۰ کیلومتر شبکه و ۲۸ کیلومتر خط انتقال گاز در شهرها و روستاهای استان بوشهر اجرا شده است.
ایشان همچنین یادآور شد : طی بازه زمانی یاد شده ۱۴هزار انشعاب گاز نیز در اقصی نقاط استان نصب گردیده است.
مهندس حسینی با اشاره به طرح های گازرسانی در دست اجرا بیان داشت : گازرسانی به شهر بوشکان امسال به اتمام می رسد که با تکمیل این طرح ، شمار خانوارهای شهری برخوردار از گاز استان افزایش می یابد.
وی در ادامه تصریح نمود : با تکمیل طرح های در دست اجرا ، ضریب نفوذ گازرسانی در شهرها به ۹۹ درصد و در روستاهای استان به ۹۰ درصد افزایش می‌یابد.
مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر همچنین از اجرای طرح‌ خط انتقال گاز به مجتمع پتروشیمی متانول شهرستان دیر خبرداد و خاطر نشان کرد: خط انتقال گاز به شرکت پتروشیمی متانول کاوه در دیر به طول ۱۷کیلومتر با لوله ای به قطر ۲۴ اینچ در حال اجرا می باشد که هم اکنون مراحل نهایی خود را سپری
می نماید.
ایشان در خاتمه اظهار داشت: با تکمیل این طرح ، ۴۰۰ هزار متر مکعب گاز در ساعت به مجتمع پتروشیمی متانول کاوه تحویل داده می‌شود.