مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در مصاحبه با خبر نگار صداوسیمای مرکز بوشهر بیان داشت : مصرف گاز در این استان تا پایان برنامه ششم توسعه به ۳۶ میلیارد مترمکعب در سال افزایش خواهد یافت که در این میان صنایع استان همچنان با مصرف بالغ بر ۹۹ درصد ، دریافت کننده بیشترین حجم گاز خواهند بود.
به گفته وی هم اکنون این شرکت با فروش سالانه قریب به ۱۳ میلیارد متر مکعب یکی از برترین شرکت های گاز استانی در زمینه فروش گاز محسوب می گردد.
مهندس غلامعباس حسینی در همین رابطه افزود : در میان صنایع استان نیز بیشترین حجم گاز تحویلی متعلق به پتروشیمی ها می باشد که از آن جمله می توان به پتروشیمی های مبین مشتمل بر ۱۱ پتروشیمی از جمله پتروشیمی های پردیس و زاگرس اشاره نمود.
ایشان همچنین اظهار داشت : پس از پتروشیمی ها ، نیروگاه ها در جایگاه دوم مصرف گاز استان قرار داشته که نیروگاه های گازی تشان ، بعثت و عسلویه از جمله شاخص ترین آنها می باشند.
مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر همچنین با بیان اینکه یکی از مهمترین اولویت های این شرکت توسعه گازرسانی در بخش صنعت می باشد بیان داشت : شرکت گاز استان بوشهر در زمینه فروش گاز به صنایع ،
هم اکنون رتبه دوم را در اختیار داشته که تا پایان برنامه ششم توسعه ، به رتبه ۱ کشوری در زمینه گازرسانی به صنایع ارتقاء می یابد.
ایشان همچنین اظهار داشت : به منظور تحقق این مهم طرح های عمده ای در دست اجرا داریم که از جمله شاخص ترین آنها می توان به طرح عظیم گازرسانی به پتروشیمی متانول کاوه بعنوان بزرگترین پتروشیمی خاورمیانه اشاره نمود که در حال حاضر این طرح مراحل نهایی خود را سپری و با تکمیل آن روزانه ۴۰۰ هزار متر مکعب گاز در ساعت به این مجتمع تحویل داده می‌شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر گازرسانی به واحدهای عمده صنعتی دیگر نظیر کارخانه سیراف انرژی و سیمان مند دشتی با مجموع اعتبار ۴۱۰ میلیارد ریال ، گازرسانی به ۱۵۶ مرغداری در سراسر استان با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال ، گازرسانی به واحدهای تولیدی و … را از جمله دیگر طرح های مهمی دانست که با هدف توسعه گازرسانی در بخش صنعت در دستور کار قرار گرفته است.
ایشان در خاتمه کاهش استفاده از سوخت های فسیلی ، بهبود محیط زیست ، شکوفایی اقتصاد و افزایش اشتغال در استان را از جمله مهم ترین آثار توسعه گازرسانی در بخش صنایع عنوان نمود.