ارائه آموزش های کاربردی HSE و پدافند غیر عامل در نواحی گاز استان بوشهر
کارشناس HSE شرکت گاز استان بوشهر از اجرای دوره های آموزشی HSE و پدافند غیر عامل در نواحی تابعه این شرکت خبر داد.
مهندس ناصر جمالی در این رابطه بیان داشت : طی این دوره های آموزشی کلیه نیروهای عملیاتی در پنج ناحیه جم ، کاکی ، کنگان ، آبپخش و بوشهر آموزش های لازم را فراگرفتند.
ایشان در ادامه هدف از برگزاری این کلاس ها را ، ارتقاء سطح علمی و آموزشی کارکنان در مواجهه با شرایط اضطراری و آمادگی هرچه بیشتر ایشان جهت واکنش مناسب در این شرایط عنوان نمود.
به گفته وی کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی ،تاسیسات و تجهیزات حیاتی در شرایط اضطراری از جمله دیگر اهداف برگزاری این دوره های آموزشی می باشد.
مهندس جمالی در ادامه یاداور شد : تدریس این دوره ها را کارشناسان HSE شرکت گاز استان بوشهر برعهده داشتند.
ایشان همچنین اظهار داشت : موضوعاتی نظیر پرمیت و مجوز انجام کار ، مبانی ایمنی و آتش نشانی ، ارگونومی صنعتی و بلندکردن بار ، مدیریت بحران و شرایط اضطراری و .. از جمله مباحث آموزشی مطروحه در این دوره آموزشی بوده و کارکنان در این دوره با مفاهیمی نظیر پدافند عامل وغیرعامل، انواع آن، راهکارها، موانع و نحوه عمل در مواقع بحرانی نیز آشنا شدند.
کارشناس HSE شرکت گاز استان بوشهر در خاتمه با ابیان اینکه پدافند غیرعامل، اقدامی غیر نظامی به منظور دفاع از کشور، تاسیسات و سازه هاست ، برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی مرتبط در این زمینه را یکی از گام های مهم و زیربنایی جهت تحقق اهداف راهبردی دفاع غیرعامل، تقویت توان دفاعی، ارتقای آستانه مقاومت ملی در برابر تهدیدات بالقوه و بالفعل دشمن و حفاظت از سرمایه های کلان ملی کشور دانسته و افزود : با توجه به اهمیت تاسیسات شرکت های نفت و گاز در کشور ، آموزش های مرتبط با پدافند غیر عامل باید اولویت ویژه ای به خود اختصاص دهد.