امروزه شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر موبایل بستری است که ابزار اطلاع‌رسانی و اطلاع‌یابی محسوب شده و می‌توانند برآورنده بخشی از نیازهای ارتباطی روابط عمومی‌ها باشند و این یک فرصت طلایی برای روابط عمومی است تا ارتباطات و بسیاری از امور خود را مدیریت کنند.
رییس روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهردر گفت وگویی اعلام کرد: بی‌تردید قدرت و سرعت تغییرات فناورانه در دهه‌های آتی چالش‌ها و فرصت‌های زیادی راپیش روی روابط عمومی‌ها قرار خواهد داد لذا روابط عمومی‌ها باید آموزش و استفاده از جدیدترین روش‌های مدیریت نوین و فناوری‌های نرم‌افزاری و سخت افزاری را در دستور کار خود قرار دهند.
مهندس عباسی گفت : وجود بستری برای بهبود و توسعه مهارت‌های ارتباطی، آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه ارتباطات، تقویت و توسعه روابط عمومی آکادمیک نیاز یک جامعه برای حفظ پویایی و کارآمدی است و هستی و تداوم حیات سازمان‌ها به ویژه سازمان‌ها و مراکز انتفاعی مشتری محور، منوط به ایجاد رابطه حداکثری با جامعه پیرامون است و این رابطه از طریق واحدی به نام روابط عمومی برقرار و مدیریت می‌شود.
ابراهیم عباسی افزود: امروزه اکثر افرادی که از موبایل استفاده می‌کنند از گوشی‌های هوشمند بهره می‌برند و بسیاری هم شبکه‌های اجتماعی موبایل را جزو تفکیک‌ناپذیر ارتباطات زندگی روزمره خود می‌دانند شبکه های اجتماعی نسل متفاوتی از وب سایت های اینترنتی هستند که جریان چند سویه اطلاعات را ایجاد نموده اند. این شبکه ها به دلیل تنوع امکانات و اختیاراتی که در کنار انواع جذابیت ها برای کاربران ایجاد نموده اند، اعضای بسیاری دارند که به صورت مداوم به تبادل اطلاعات می پردازند این کاربران معمولاً به دلیل یک یا چند وابستگی به یک دیگر متصل می گردند در این شبکه ها معمولاً نظرات واقعی تری را از کاربران می توان یافت.
وی با اشاره به تشکیل اتاق فکرهای متعدد در روابط عمومی این شرکت با حضور کارشناسان این واحد اذعان داشت : خوشبختانه در اجرای فعالیت های تعریف شده و موازی با تشکیل اتاق فکرهای یادشده، لزوم بهره گیری حداکثری از ظرفیت فضای مجازی مورد تاکید بوده و همواره ضمن بهره گیری از خرد جمعی اقدام به تدوین برنامه هایی اصولی و مدون نموده و در این مسیر از نظرات کلیه کارکنان مجموعه ی شرکت و نیز متخصصین صاحب نظر برخوردار می شویم.
مهندس ابراهیم عباسی در انتها با قدردانی از زحمات همکاران خود در مجموعه ی روابط عمومی ، از حمایت های بی دریغ مدیر عامل محترم شرکت نیز قدردانی نموده و تاکید کرد : ان شاا… در مسیر پیش رو ضمن بهره گیری از رویکردی پویا و جامع نگر در جذب مخاطب ، اقدام به انتشار اخبار و اطلاعات مربوط به عملکرد شرکت و نیز پیام های مرتبط با اهداف متعالی سازمان در سطح استان خواهیم نمود.
.