روز جهانی زمین پاک هر ساله در اردیبهشت ماه با هدف افزایش آگاهی مردم در ارتباط با اهمیت صیانت از “زمین” برگزار شده و در واقع به مردم یادآوری می‌کند که نباید سیاره خود “زمین” را فراموش کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر،  به همین مناسبت کارکنان این شرکت طی حرکتی نمادین اقدام به پاکسازی بخشی از ساحل خلیج همیشه فارس نموده و همگام با سایر دوستداران محیط زیست به پیروی از شعار” نه به زباله و پلاستیک ” ، زباله ها و کیسه های پلاستیکی رها شده در ساحل را جمع آوری نمودند.

رئیس HSE شرکت گاز استان بوشهر هدف از اجرای این اقدام را حفاظت از محیط زیست و تشویق کارکنان به صیانت از زمین و محیط پیرامون خود عنوان نمود.

مهندس غلامرضا بند امیری با اشاره به اهمیت حفاظت از محیط زیست ، بر تولید زباله کمتر بویژه زباله های پلاستیکی تاکید و خواستار توجه بیشتر همگان به این امر حیاتی شد تا بدین ترتیب محیطی سالم برای آیندگان باقی بماند.

رئیس HSE شرکت گاز استان بوشهر ادامه داد : این شرکت همواره تلاش نموده ضمن رعایت استانداردهای لازم ، حامی محیط زیست سالم باشد و در این رابطه اقدامات متعددی در دستور کار قرار داده است که از اهمّ آن ها می توان به مدیریت و کنترل آلاینده‌ها بر اساس مقررات بالادستی محیط زیست ، توزیع بروشور و کتابچه در نواحی ، تفکیک زباله ها به منظور بازیافت آنها، برگزاری مراسم های مرتبط با روز زمین پاک و هوای پاک و … اشاره نمود.

مهندس بندامیری در انتها، حفظ محیط زیست را وظیفه ای همگانی برشمرد و افزود: هریک از ما باید تلاش نموده به سهم خود از انجام فعالیت ها و اقدامات آلوده کننده ی جبران ناپذیری که باعث تخریب محیط زیست می گردد اجتناب نمائیم.