مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در مصاحبه با خبرنگار صداوسیمای مرکز بوشهراز توسعه شتابان گازرسانی در روستاها خبر داد و افزود : هم اکنون گازرسانی به ۱۵۴ روستای استان در دست اجرا است که با تحقق این امر زمینه برخورداری ۱۶۸۰۷ خانوار از نعمت گاز مهیا می گردد.
مهندس غلامعباس حسینی با بیان خبر مذکور افزود : از این میزان روستا ، تعدادی همزمان با دهه مبارک فجر و مابقی نیز طی نیمه نخست سال آتی به بهره برداری می رسند.
ایشان در ادامه افزود : با گازرسانی به روستاهای در دست اجرا، ضریب نفوذ گاز روستایی استان به ۹۵ درصد افزایش می یابد.
وی در ادامه از توسعه گازرسانی به دیگر مناطق استان خبر داد و افزود : در حال حاضر یکی از طرح های مهم در دست اجرا ، گازرسانی به شهرها و روستاهای بخش ارم ، بوشکان و تنگ ارم می باشد که با اجرای ۱۵۰ کیلومتر شبکه شهری و روستایی و نیز ۷۵ کیلومتر خط انتقال محقق خواهد شد.
مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر اضافه نمود : گازرسانی به این مناطق با اعتبار ۳۵ میلیارد تومان اجرا و زمینه برخورداری ۷ هزار خانوار از نعمت گاز مهیا می گردد.
ایشان همچنین اضافه نمود: تا کنون ۳۳ شهر و ۲۴۵ روستای استان با اجرای بالغ بر۴۹۷۶ کیلومتر شبکه شهری و روستایی و افزون بر۳۵۹ کیلومتر خط انتقال تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته و ۱۵۰۲۲۷ انشعاب در اقصی نقاط استان نصب گردیده است.
وی در خاتمه بیان داشت : توسعه گازرسانی در مناطق دور افتاده استان ، افزایش نصب انشعابات ، افزایش شمارمشترکین عمده صنعتی و …از دیگر برنامه های مهم پیش رو می باشد که با جدیت در دست اجراست.