مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهردر مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره گاز شهرستان دیر، از تلاش ویژه این شرکت به منظور توسعه گازرسانی در شهرها و روستاهای استان خبر داد و افزود :طی سالهای اخیر، میزان
بهره مندی مردم استان از نعمت گاز طبیعی افزایش یافته و هم اکنون نیز تلاش های گسترده ای جهت گازرسانی به بخش های عمده ای از روستاها و مناطق محروم در دست اجرا می باشد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، مهندس غلامعباس حسینی در این مراسم با اشاره به اقدامات انجام شده درسطح شهرستان دیر، بیان داشت : هم اکنون ضریب نفوذ گاز شهری در این شهرستان ۱۰۰ درصد و ضریب نفوذ گازروستایی در روستاهای واجدالشرایط نیز بالغ بر ۹۰ درصد می باشد.
ایشان در ادامه با اشاره به اجرای عملیات گازرسانی و خدمت رسانی به روستاها، بیان داشت : گازرسانی به دورترین نقاط روستایی و مناطق محروم جزو مهم ترین وظایف پیش رو می باشد که در همین ارتباط گازرسانی به ۳ روستای شهرستان دیر در دستور کار قرار داشته و انجام خواهد شد.
این مقام مسئول اشاره ای نیز به عملیات گازرسانی به پتروشیمی متانول کاوه دیر بعنوان بزرگترین طرح متانول خاورمیانه نموده و بیان داشت: اقدامات لازم جهت گازرسانی به شرکت متانول کاوه شامل اجرای ۱۷ کیلومتر لوله گذاری و همچنین تست های اولیه انجام شده که ان شاا… تا آذرماه سال جاری این پروژه نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در ادامه ضمن تقدیر از همکاری و تعامل خوب دستگاه‌های اجرایی شهرستان دیر با شرکت گاز استان بوشهر گفت: به زودی عملیات اجرایی احداث ساختمان اداره گاز شهرستان دیر در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع آغاز خواهد شد.
فرماندار شهرستان دیر نیز در این آئین با تقدیر از تلاش های صورت گرفته جهت توسعه گازرسانی در شهرها و روستاها بیان داشت: خدمات شرکت گاز به مردم به ویژه گازرسانی به روستاها جهادگونه است به طوری که در حال حاضر بالای ۹۰ درصد از روستاهای واجدالشرایط شهرستان دیر از نعمت گاز خانگی بهره‌مند هستند.
آقای حمزه اعتماد ضمن تقدیر از همکاری خوب و سازنده مدیرعامل شرکت گاز استان با ادارات شهرستان دیر اظهار داشت: اداره گاز این شهرستان در بحث تکریم ارباب رجوع همواره یکی از ادارات خوب شهرستان بوده است.