رئیس ستاد اقامه نماز وزارت نفت با حضور در شرکت گاز استان بوشهر ضمن دیدار با مدیر عامل ، مسئولین و کارکنان این شرکت به اقامه نماز ظهر و عصر پرداخته و پس از آن مطالب گوناگونی پیرامون مسائل اجتماعی و دینی مطرح نمودند.
حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ مهدی مجیدی در سخنان خود با اشاره به اهمیت تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری بیان داشت : جامعه اسلامی شامل تشکیلاتی سازمان یافته است که جهت اجرای مطلوب وظایف ذاتی و غایی خود نیازمند یک رهبر و پیشوا می باشد تا ضمن هدایت سکان جامعه ، آن را به سرمنزل مقصود رساند.
وی در همین رابطه به مقایسه ای میان نماز جماعت و جامعه پرداخته و بیان داشت : همانطور که نظام جماعت یک تشکیلات سازمان یافته می باشد که طی آن تمامی نماز گزاران موظف به تبعیت از امام جماعت می باشند، در جامعه اسلامی نیز که دارای تشکیلاتی منظم و سازمان یافته است، لزوم پیروی از سخنان پیشوا و رهبر جامعه بر همگان الزامی است.
ایشان در ادامه بیان داشت: رهبر عالیقدر کشورمان شخصیتی والا و گرانبها می باشند که در تمامی موضوعات و مسائل مهم جامعه با درایت ، آگاهی و هوشمندی عمل نموده و بیانات ارزشمند ایشان همواره چراغ راه و راهنمای همه ما می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین مجیدی همچنین اضافه نمود : از آنجایی که هر جهادی در جامعه اعم از جهاد اکبر یا اصغر نیازمند وجود رهبری عالم و فرزانه می باشد، بنابراین در شرایط حیاتی کنونی باید هوشیار بوده و با بی توجهی به دسیسه های دشمن در مقابله با تروریسم، ضمن وحدت عمل از رهنمودهای مقام معظم رهبری تبعیت نماییم .
رئیس ستاد اقامه نماز وزارت نفت در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت توجه به صله رحم تاکید و بیان داشت : این امر مقدس یکی از اعمال سفارش شده در دین مبین اسلام و دارای فواید ارزشمند گوناگونی می باشد که از آن جمله می توان به فراوانی رزق ، طول عمر ، استحکام روابط خویشاوندی، حسن خلق و … اشاره نمود و بر همین اساس نیز آیات و روایات متعددی در زمینه توجه به صله رحم در دین مبین اسلام موجود می باشد.