رئیس روابط عمومی شرکت از اجرای طرح همیار گاز توسط این شرکت خبر داد و افزود : با اجرای این طرح قریب به ۲۰۰۰ دانش آموز هم استانی به عنوان همیار گاز شناخته و معرفی می شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ،مهندس ابراهیم عباسی در ادامه بیان داشت : طرح  فوق با هدف آموزش مصرف ایمن و بهینه گاز به
دانش آموزان مقطع ابتدائی اجرا و طی آن مضامین مرتبط با حوزه ی ایمنی و صرفه جویی در مصرف گاز ارائه گردید.

وی در ادامه اظهار داشت : این طرح علاوه بر شهر بوشهر ، در کلیه شهرستان های استان نیز اجرا و طی آن ،  کارشناسان واحدهای روابط عمومی ، HSE و امداد به ارائه آموزش های مورد نظر به دانش آموزان می پردازند.

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به اینکه  در راستای اجرای مطلوب این برنامه ، برنامه ریزی و هماهنگی های متعددی صورت گرفته است ، تصریح نمود:  تمام تلاشمان بر این است تا به بهترین وجه ممکن دانش آموزان را با وظایف همیاران گاز آشنا ساخته و از طریق  ارتقاء دانش و آگاهی ایشان ، گامی موثر در ترویج مصرف ایمن و بهینه گاز برداریم.

مهندس ابراهیم عباسی خاطرنشان نمود : بی شک ارائه آموزش های مورد نظر به دانش آموزان موجب انتقال و ترویج این آموزش ها در سطح خانواده ها نیز خواهد شد و بدین ترتیب اهداف مورد نظر در جامعه هدف به خوبی تحقق می یابد.

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر در همین رابطه اذعان داشت : ضرورت و اهمیت استفاده از همه ابزارهای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی به منظور کنترل و مدیریت مصرف انرژی بر کسی پوشیده نیست  چرا که از این طریق  با سهولت و کیفیت بیشتری می توان نسبت به فرهنگ سازی و نهادینه کردن مصرف ایمن و بهینه گاز و در نتیجه پیشگیری از بروز حوادث گام برداشت.