با تلاش اداره گاز شهرستان جم ، رزمایشی با موضوع مقابله با شرایط بحرانی ِوقوع حادثه در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، این رزمایش با هدف ارتقاء سطح دانش و توانمندی نیروهای امداد و گازبان و نیز واکنش سریع در شرایط احتمالی مشابه برگزار شد.

به گفته ی رئیس اداره گاز شهرستان جم، از طریق برگزاری این رزمایش زمینه همکاری و هماهنگی هرچه بیشتر میان دستگاه های اجرایی زیربط نظیر اورژانس و هلال احمر در شرایط بحرانی ، مرور و تمرین می شود.

مهندس اندام اضافه نمود : ارزیابیِ مدت زمان رسیدن گروه های امدادی به محل حادثه ، شناسایی و تشخیص خلاء های موجود در برنامه‌های واکنش، حصول اطمینان از عملکرد صحیح طرح‌ها و روش‌های مدیریت بحران و نیز ارزیابی میزان آمادگی کارکنان از دیگر اهداف برگزاری چنین رزمایش هایی است.

رییس اداره گاز شهرستان جم تصریح نمود : این رزمایش طبق سناریوی فرضیِ گاز گرفتگی و شکستگیِ سر دو نفر از پرسنل گازبان که جهت تعمیرات و روانکاری شیرهای گاز وارد حوضچه شیر فلزی شده بودند آغاز و پس از حضور گروه امداد در محل حادثه و تماس با مراکز اورژانس و هلال احمر ، اقدام به خروج افراد آسیب دیده از حوضچه گردید.

وی ادامه داد: بعد از تماس با مراکز یاد شده و حضور در محل حادثه ، ضمن رعایت کلیه مسائل ایمنی و انجام کمک های اولیه و اقدامات مورد نیاز ، مصدومین با استفاده از سه پایه نجات از حوضچه خارج و به سرعت به بیمارستان توحید شهر جم اعزام شدند.

مهندس اندام ضمن قدردانی از تلاش کلیه کارکنان حاضر در این رزمایش ، یادآور شد : بر اساس برنامه زمانبندی، هر ساله چندین رزمایش داخلی و خارجی با موضوع زلزله ، افت فشار ، تخلیه اضطراری ، نشت گاز و …  را برگزار نموده که امید می رود با برگزاری مستمر و مطلوب این رزمایش ها در راستای رعایت هرچه بیشتر اصول ایمنی و واکنش مناسب در شرایط بحرانی ، موفق عمل نماییم.