با هدف ایجاد تعامل هرچه بیشتر میان دانشگاه و صنعت ، تفاهم نامه پژوهشی بین شرکت گاز استان بوشهر و دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر منعقد گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، این تفاهم نامه در راستای اجرای سیاست استفاده بهینه از امکانات ، استعداد و توانمندی های دانشگاه در جهت رفع نیازهای پژوهشی و تحقیقاتی شرکت گاز استان بوشهر منعقد گردید.

رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت گاز استان بوشهر در ارتباط با خبر فوق اظهار داشت :  استفاده متقابل از منابع اطلاعاتی ، ارائه مشاوره های علمی توسط اعضاء هیئت علمی دانشگاه ، حمایت از پایان نامه های دانشجویی در مقطع ارشد و دکترا ، برگزاری سمینارها و کنفرانس های علمی و …از جمله مواردی است که در قالب این تفاهم نامه با همکاری میان طرفین اجرا خواهد شد.

مهندس هرمز بهروزی در ادامه افزود : همچنین با انعقاد  تفاهم نامه مذکور علاوه بر ارائه مستمر نیازهای ادواری و غیرادواری واحدهای مختلف شرکت در جهت تعریف و تدوین طرح های پژوهشی ، همکاری های استراتژیک در راستای تولید ابزارهای مورد نیاز شرکت گاز استان بوشهر در زمینه های پژوهشی نیز صورت می پذیرد.

وی در ادامه یادآور شد: با اجرای این تفاهم نامه کمیته ای متشکل از اساتید و دانشجویان علاقمند به تجاری سازی محصولات پژوهشی در شرکت گاز تشکیل می گردد که مسئولیت نحوه تجاری سازی دستاوردها و بازاریابی محصولات را بعهده خواهد داشت.

رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت گاز استان بوشهر با بیان اهمیت ارتباط هرچه بیشتر میان صنعت و دانشگاه  اذعان داشت  : ظرفیت‌های بالا و غنی استان در بخش نفت و گاز و پتروشیمی از جمله تولید بخش عمده گاز کشور ، صادرات بخش عمده نفت کشور و تولید انواع محصولات صنایع پتروشیمی باعث شده تا استان بوشهر به عنوان قطب اقتصادی و انرژی کشور شناخته شود، از همین رو افزایش و بهبود ارتباط میان صنایع نفت و گاز با دانشگاه‌های استان می‌تواند نقش بسیار مهمی در نیازسنجی این دو مجموعه و همچنین تربیت نیروهای توانمند بومی داشته باشد.

مهندس بهروزی در خاتمه بیان داشت : بی شک ارتباط صنعت و دانشگاه با توجه به میزان تأثیرگذاری آن در فرایند توسعه دانش محور و پایدار ، دستاوردهای درخشانی را به دنبال خواهد داشت.