رئیس HSE شرکت گاز استان بوشهر از برگزاری افزون بر ۳۰ رزمایش مقابله با شرایط اضطراری از ابتدای سالجاری تا کنون در نواحی تابعه این شرکت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، آقای غلامرضا بندامیری با اعلام خبر مذکور افزود: این رزمایش‌ها با هدف ارتقای توان و آمادگی پرسنل در شرایط مشابه احتمالی و مرور تمرینات لازم مطابق با سناریوهایی از پیش تعیین شده برگزار شده است.

رئیس HSE شرکت گاز استان بوشهر تصریح نمود : از جمله مهم‌ترین نتایج برگزاری اینگونه رزمایش‌ها می‌توان به افزایش آگاهی و بهبود مهارت‌های کارکنان در مواجهه با شرایط اضطراری ، شناسایی و تشخیص خلا های موجود در برنامه‌های واکنش، بررسی عملکرد سیستم فرماندهی حادثه و نیز ارزیابی میزان هماهنگی میان ادارات و واحدهای مسئول در شرایط بحرانی اشاره نمود.

وی با تأکید بر لزوم توجه هرچه بیشتر به رعایت مسائل ایمنی اضافه کرد: بدون تردید یکی از اصلی‌ترین مباحثی که در حفظ سلامت عمومی جامعه مطرح  می گردد آموزش مواجهه با بحران به‌منظور کنترل سوانح ناخواسته می باشد که  اجرای رزمایش های مواجهه با شرایط اضطراری در تحقق این مهم نقشی اساسی ایفا می کند.

مهندس بندامیری همچنین  با بیان اینکه برگزاری مستمر رزمایش های مقابله با شرایط بحرانی در ستاد و نواحی تابعه از جمله اولویت های کاری مهم این شرکت می باشد تصریح نمود: افزایش توان عملیاتی و قدرت تصمیم‌گیری پرسنل در شرایط اضطراری، اطمینان از آماده‌ به‌کار بودن وسایل و تجهیزات اطفاء حریق، شناسایی نقاط ضعف و قوت، ارزیابی عملکرد گروه‌های مختلف حاضر در عملیات و نیز هماهنگی بیشتر میان واحدها در شرایط بحرانی از جمله مهم ترین دستاوردهایی است که از طریق  برگزاری چنین رزمایش‌هایی حاصل می گردد.

رئیس HSE شرکت گاز استان بوشهر در خاتمه اظهار داشت: استان بوشهر یکی از ایمن‌‌ترین استان‌های کشور در زمینه حوادث مشترکان گاز است که امیدواریم با فرهنگ سازی هرچه بیشتر و ارائه آموزش‌های موردنیاز، همچنان شاهد تداوم این روند باشیم.

.