طی آیینی همزمان با هفته دولت ، گازرسانی به دو روستای گاودار و مال میر در شهرستان دیلم به بهره برداری رسید.

در این آیین که با حضور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار ، فرماندار و بخشدار دیلم و جمعی دیگر از مسئولین این شهرستان برگزار گردید ، مشعل گاز مسجدِ امام محمد تقی(ع) در روستای گاودار روشن شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر، مدیر عامل این شرکت در حاشیه ی افتتاح گازرسانی به روستاهای یادشده افزود : به منظور اجرای این طرح ۲۰۴۸ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است .

مهندس رحمانی در ادامه بیان داشت :  تاکنون ۲۴۹ کیلومتر شبکه گازرسانی در شهرستان دیلم اجرا شده که از این میزان قریب به ۱۱۱ کیلومتر در شهرها و ۱۳۸ کیلومتر نیز در روستاهای این شهرستان اجرا شده است.

وی عنوان کرد: با اجرای این میزان شبکه‌گذاری، دو شهر دیلم و امام حسن و نیز ۱۷ روستای این شهرستان گازدار شده‌اند.

مهندس رحمانی همچنین تصریح نمود : با گازدار شدن شهرها و روستاهای یادشده ، ضریب نفوذ گاز شهری در این شهرستان به ۱۰۰ درصد و ضریب نفوذ گاز روستایی نیز به  ۸۷ درصد رسیده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر متذکر شد: تا کنون تعداد ۵ هزار و ۶۹۳ انشعاب نیز در دیلم نصب گردیده که این میزان  همچنان افزایش خواهد یافت.

به گفته ی وی ، گازرسانی به صنایع این شهرستان از جمله شهرک صنعتی دیلم نیز با هدف جایگزینی سوخت طبیعی بجای سوخت های فسیلی از جمله دیگر اقدامات مهم در زمینه توسعه گازرستانی در این شهرستان بوده که علاوه بر مقرون به صرفه بودن، موجب بهبود محیط زیست نیز می گردد.