طی مراسمی همزمان با هفته دولت ، عملیات توسعه گازرسانی در شهرستان کنگان به طول ۴۲ کیلومتر به همراه نصب ۶۰۰ فقره انشعاب و نیز یک ایستگاه TBS به ظرفیت ۱۰۰۰۰ مترمکعب در ساعت به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، به منظور افتتاح این طرح، اعتباری معادل ۲ میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان هزینه گردیده که با اجرای آن ، زمینه برخورداری ۸۰۰ خانوار شهری از نعمت گاز فراهم می گردد.

همچنین در مراسم افتتاحیه طرح مذکور که با حضور استاندار محترم و هیئت همراه ، نماینده مردم جم ، کنگان و عسلویه در مجلس شورای اسلامی  و نیز جمعی از مدیران و مسئولین شهرستان کنگان برگزار شد ، همزمان پروژه گازرسانی به شهرک صنعتی کنگان با اجرای ۲۵۰۰ متر خطِ ۸  اینچ با فشار  psi250 با هزینه ای بالغ بر ۷ میلیارد ریال نیز به بهره برداری رسید.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در حاشیه این مراسم و در گفتگو با خبرنگار این شرکت با اشاره به اقدامات اجراشده ، از اجرای افزون بر ۳۹۵ کیلومتر شبکه گازرسانی در شهرستان کنگان خبر داد و افزود :در حال حاضر همه شهرها به اضافه ی ۱۰ روستای این شهرستان تحت پوشش گاز قرار دارند.

مهندس رحمانی همچنین تصریح نمود: در حال حاضر ضریب نفوذ گاز در شهرهای این شهرستان ۱۰۰ درصد و در روستاها نیز ۹۹ درصد می باشد.

به گفته ی مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر تا کنون در شهرستان کنگان  ۱۳۲۰۰ انشعاب نصب و ۴ جایگاه CNG نیز وصل بگاز شده اند.