بهره برداری و آغاز بکار ۹۲ طرح گازرسانی در استان بوشهر همزمان با هفته دولت

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، ۹۲ طرح گازرسانی در بخش های روستایی ، صنعتی و شهری همزمان باهفته دولت با مجموع اعتبار ۲۷ میلیارد و۴۰۰ میلیون تومان در استان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در این رابطه بیان داشت : ۹ روستا در شهرستان های بوشهر، دیلم ، دشتستان وگناوه در هفته دولت به شبکه سراسری گاز متصل   می شوند که با تحقق این امر ، آمار روستاهای گازدار استان به ۴۰۶ روستا افزایش می یابد.

مهندس مسلم رحمانی این روستها را هلیله، بندرگاه ، رود فاریاب ، تلخ آباد ، شول ، کلر ، کمالی ، گاودار و مال میر و … برشمرد و افزود : به منظور گازرسانی به روستاهای مذکور ، افزون بر ۱۲ میلیارد و ۶۵۸ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی در ادامه ، توسعه گازرسانی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و مناطق محروم استان را مهمترین رسالت این شرکت برشمرد و بیان داشت : جمعیت روستایی برخوردار از گاز استان طی دو سال گذشته رشد قابل ملاحظه ای داشته و ان شاا… با اتمام طرح های در دست اجرا طی سالجاری ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی به ۹۶ درصد افزایش می یابد.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر همچنین بیان داشت : گازرسانی به ۷۷ پروژه صنعتی در شهرستان های بوشهر ، دشتستان ، کنگان ، تنگستان ، دشتی ، دیلم و گناوه با هزینه ای بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال نیز از دیگر طرح هایی است که همزمان با هفته دولت مورد بهره برداری قرارگرفته و یا عملیات گازرسانی به آنها آغاز می شود.

مهندس رحمانی در خاتمه افزود : علاوه بر طرح های یادشده ، در هفته دولت شاهد آغاز عملیات گازرسانی به روستاهای نی نیزک ، جاشک، سورو ، لوهک، مل گاه و تنگ خوش با اعتبار بیش از ۱ میلیارد و ۷۱۳ میلیون تومان خواهیم بود.