آشنایی با منشور حقوق شهروندی ، موضوعی است که با توجه به گستردگی و اهمیت اجرای آن در سطح ادارات و دستگاه های اجرایی ، لزوم ارائه آموزش های هرچه بیشتر به کارکنان این ادارات را بیش از پیش مهم جلوه می دهد ، از همین رو شرکت گاز استان بوشهر نیز با هدف ارتقاء سطح آگاهی مدیران و کارکنان نسبت به مفاد حقوق شهروندی به عنوان یک شهروند ایرانی، اقدام به برگزاری همایشی آموزشی در این زمینه نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر، این دوره آموزشی با حضور مدیرعامل ، اعضای هیئت مدیره، روسای واحدهای ستادی، روسای نواحی تابعه و سایر کارکنان شرکت به مدت یک روز  در سالن آمفی تئاتر شرکت برگزار شد.

مسئول آموزش شرکت گاز استان بوشهر در ارتباط با جزییات این همایش بیان داشت :  موارد و مباحث متعددی طی این دوره ارائه گردید که از آن جمله می توان به اهمیت منشور حقوق شهروندی، نسل های مختلف حقوق انسانی، انواع نظام های حقوقی ، موارد مختلف منشور حقوق شهروندی، وظایف دولت ها در مورد حقوق شهروندی و … اشاره نمود.

آقای قاسم علوی تبار با بیان اینکه حقوق شهروندی جز حقوق ذاتی و فطری هریک از انسان‌ها است تصریح نمود : به مجموعه‌ای از حقوق و امتیازاتی که با توجه به دو اصل کرامت انسان و منع تبعیض در جهت فراهم‌سازی رشد شخصیت فردی و اجتماعی شهروندان به آنها تعلق میگیرد، حقوق شهروندی اطلاق می شود که اجرای مطلوب آن ، موجب گردیده آحاد جامعه در زندگی خود، احساس امنیت نموده و در سایه این امنیت ، آرامش و تعادل نیز در جامعه برقرار می گردد.

مسئول آموزش شرکت گاز استان بوشهر اضافه نمود : برگزاری و حضور در چنین دوره های آموزشی از مقدمات و الزامات فرهنگ سازی در زمینه حقوق شهروندی در کشور است که صنعت نفت و گاز به عنوان مهم ترین صنعت کشور باید در این زمینه پیشتاز باشد.

به گفته ی وی تدریس این همایش آموزشی را آقای دکتر مالک قائدزاده ، مدرس دانشگاه و عضو کانون وکلای استان بر عهده داشتند که مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته ،  دوره ی آموزشی حقوق شهروندی در نظام اداری نیز طی سالجاری توسط این شرکت برگزار خواهد شد.