به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، تا کنون بیش از ۷۵۳ کیلومتر شبکه گازرسانی در شهرستان بوشهر اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در این رابطه بیان داشت : از این میزان شبکه گذاری، بیش از ۵۶۹ کیلومتر در شهرها و ۱۸۳ کیلومتر نیز در روستاهای شهرستان بوشهر اجرا گردیده است.

مهندس مسلم رحمانی در ادامه افزود : در حال حاضر سه شهر بوشهر ، چغادک و عالیشهر و نیز کلیه روستاهای شهرستان بوشهر به شبکه سراسری گاز متصل شده اند که بدین ترتیب میزان ضریب نفوذ گاز در بخش شهری ۹۶ درصد و در بخش روستایی این شهرستان افزون بر ۹۹ درصد می باشد.

وی در ادامه تصریح نمود : همچنین در این شهرستان تا کنون ۳۲۹۸۴ انشعاب نصب گردیده است که روند نصب انشعاب ها همچنان تداوم خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر خاطرنشان نمود : توسعه گازرسانی در اقصی نقاط شهرستان بوشهر یکی از مطالبات به حق مردم بود که طی سالیان اخیر با جدیت در دستور کار قرار گرفته و کلیه محلات این شهر به شبکه سراسری گاز متصل شده اند.

مهندس رحمانی همچنین اشاره ای به اقدامات انگیزشی انجام شده جهت افزایش شمار مشترکین نموده و افزود : با ارائه تسهیلات از طرف بانک ها به مردم استان ، گام مهمی در ترغیب ایشان به اشتراک پذیری برداشته شد و بدین ترتیب خانوارهای بیشتری تحت پوشش گاز قرار گرفتند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از صحبت های خود از اجرای شبکه های پراکنده گاز در بخش های مختلف این شهرستان در قالب یک پیمان واحد خبر داد و افزود : ان شاا… طی سالجاری ۱۰ کیلومتر شبکه پراکنده در سه شهر بوشهر ، چغادک و عالیشهر اجرا خواهد شد.

به گفته ی مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر ، هم اکنون نیز عملیات توسعه گازرسانی در جزیره شیف در حال انجام می باشد.

وی اشاره ای نیز به صنایع گازدار این شهرستان نمود و افزود: نیروگاه گازی بوشهر ، شهرک های صنعتی ۱ و ۲  ، منطقه ویژه اقتصادی ، ۷ جایگاه CNG و چندین مرغداری و صنایع کوچک دیگر  از جمله صنایعی هستند که تا کنون در این شهرستان گازدار شده اند.