مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در مصاحبه ای با خبر نگار این شرکت با اشاره به فروش سالانه بالغ بر ۱۲ میلیارد متر مکعب گاز در استان ، از افزایش روز افزون گازرسانی به واحدهای تولیدی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، مهندس مسلم رحمانی در نشست بررسی وضعیت گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی استان ضمن بیان خبر فوق اظهار کرد:سال گذشته بیش از ۷۲ صنعت عمده وصل بگاز شدند که امسال این آمار افزایش خواهد یافت .

وی در ادامه اظهار داشت : این طرح در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی به منظور کاهش هزینه های آنها، افزایش بهره وری این واحدها ، ارتقاء محیط زیست و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی محقق می گردد.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در همین رابطه بیان داشت : همچنین با گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی استان می توان ضمن تقویت ساختارهای اقتصادی ، در راستای ایجاد اشتغال پایدار نیز گام برداشت، همچنانکه سال گذشته این شرکت توانست با توسعه گازرسانی به صنایع کوچک و بزرگ از قبیل پتروشیمی متانول کاوه ، سیمان مند دشتی و … زمینه اشتغالزایی غیر مستقیم برای ۱۶۰۰ جوان هم استانی را فراهم نماید.

مهندس مسلم رحمانی در بخش دیگری از صحبت های خود از نحوه ی توزیع گاز مصرفی استان سخن گفت و افزود : شرکت گاز استان بوشهر سالانه بالغ بر ۱۲ میلیارد متر مکعب گاز به مشترکین خود تحویل می دهد که از این میزان ، ۶۸ درصد به مصرف پتروشیمی‌ها، ۲۸ درصد نیروگاه‌ها، ۳ درصد به مصرف سیمان ، cng  و سایر صنایع  و کمتر از ۱ درصد نیز به مصارف خانگی و عمومی می رسد.

وی همچنین با بیان اینکه ، کمک به رونق و شکوفاییِ صنعت استان از طریق توسعه گازرسانی به صنایع از جمله
مهم ترین اولویت های کاری این شرکت می باشد تصریح نمود : ان شاا…  با برنامه‌های تدوین شده ، شرکت گاز استان بوشهر تا اُفق ۱۴۰۰ به عنوان اولین شرکت فروش گاز صنعتی در کشور تبدیل می شود.