بیش از ۶۱۲۰ کیلومتر شبکه توزیع و ۳۹۹ کیلومتر خط انتقال در استان بوشهر اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار این شرکت ، ضمن اعلام خبر مذکور افزود : از این میزان شبکه گذاری ، افزون بر ۳۰۳۸ کیلومتر در شهرها و ۳۰۸۱ کیلومتر در روستاهای استان اجرا گردیده است.

به گفته مهندس رحمانی، با اجرای این میزان شبکه گذاری ، ۳۶ شهر و ۳۹۰ روستای استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفتند که تحقق این امر ، ضمن توسعه زیرساخت های لازم جهت رفاه و آسایش مردم در مناطق مختلف، زمینه افزایش رضایتمندی ایشان  را به دنبال داشته است.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر اضافه نمود: با گازرسانی به این تعداد شهر و روستا ، ضریب نفوذ گاز در استان به سرعت افزایش یافته و هم اکنون ۹۹ درصد از جمعیت شهری و ۹۲ درصد از جمعیت روستایی قادر به استفاده از نعمت گاز می باشند.

وی گازرسانی به مناطق و بخش های مختلف استان به ویژه مناطق روستاییِ محروم و دور افتاده را از مهمترین اولویت های این شرکت در سه سال گذشته عنوان نمود و افزود : تلاش های گسترده ای جهت گازرسانی به حجم بالای روستاهای استان از محل اعتبارات بند “ق” صورت گرفته است که تحقق این مهم ، زمینه ساز تحولی بزرگ در گازرسانی به نقاط محروم و نویدی شیرین در راستای محرومیت زدایی و آبادانی این مناطق محسوب می گردد.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در ادامه به نصب ۱۸۸۴۷۹  انشعاب در سطح استان اشاره و  افزود: کارکنان این شرکت با تمام توان در راستای پذیرش مشترکان جدید تلاش کرده و براساس برنامه های اعلام شده، تا پایان امسال نصب انشعاب در نقاط مختلف استان بویژه روستاها ادامه خواهد یافت.

مهندس رحمانی همچنین از فروش سالانه قریب به ۱۳ میلیارد مترمکعب گاز در استان خبر داد و افزود : پتروشیمی ها و نیروگاه های استان ، مصرف کننده ی بخش عمده گاز استان به شمار می روند.

وی در خاتمه ، توسعه گازرسانی به صنایع استان و کمک به رونق و شکوفاییِ واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ از طریق گازرسانی به آنها را از جمله مهم ترین برنامه های پیش رو عنوان نمود و افزود : ان شا ا… با تمام توان در راستای توسعه گازرسانی به صنایع  و در نتیجه جایگزینی گاز طبیعی با سوخت های فسیلی که منجر به کاهش هزینه ها و در نتیجه افزایش تولید در استان می شود ، تلاش خواهیم نمود.