مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر از انجام پروژه های پژوهشی کاربردی و ثبت چندین اختراع پژوهشی در این شرکت با هدف تکیه بر تولید داخلی و خودکفایی هرچه بیشتر در صنعت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، مهندس مسلم رحمانی با بیان مطلب فوق افزود : در راستای تحقق این مهم ، ۷۴ پروژه و مقاله پژوهشی توسط این شرکت با همکاری دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر کشور اجراء گردیده که ۵ مورد ازمحصولات تولیدی این پروژه ها موفق به اخذ گواهی ثبت اختراع شده است ، همچنین این شرکت با هدف گسترش و  بهره گیری از  یافته های علمی تحقیقات دانشجویی ، حمایت از ۳۸ پایان نامه را در دستور کار قرار داده است.

مهندس رحمانی در ادامه بیان داشت: اجرای این پروژه هاگامی مهم در راستای تحقق اهداف سازمانی به شمار  رفته و بکارگیری نتایج آن، شرکت گاز استان بوشهر را در اجرایی نمودن وظایف خود در بسیاری از زمینه ها یاری می رساند.

وی در این رابطه اضافه نمود:طراحی و اجرای پروژه پژوهشی” ساخت لوله های کامپوزیت”  یکی از مهمترین طرح های این شرکت می باشد که موجب گردیده شرکت گاز استان بوشهر به قطب کامپوزیت کشورتبدیل شود .

به گفته این مقام مسئول ،  با بهره گیری از  پروژه مذکور ، ۵۰ متر از خط تغذیه شهردلوار از طریق بکارگیری لوله های کامپوزیتی اجرا گردیده که موفقیت حاصل از اجرای این طرح ، زمینه را جهت بکارگیری این لوله ها در مقیاس و ابعادی گسترده تر فراهم می سازد.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر علاوه بر این  از ساخت دستگاه نشت یاب نقطه ای نیز خبر داده و افزود : ساخت دستگاه نشت یاب نقطه ای گاز با قابلیت خطای کمتر از یک متر، از دیگر اختراعات ثبت شده توسط شرکت گاز استان بوشهرمی باشد که استفاده از آن موجب شده در مواردی که دستگاه های فعلی قادر به تشخیص محل دقیق نشتی نمی باشند ، آن را با دقتی بالا شناسایی کند.

وی در ادامه از دیگر پروژه های پژوهشی این شرکت نیز نام برده و افزود :  طراحی و ساخت لوله های پلی اتیلن به منظور استفاده درخطوط تغذیه ، طراحی و ساخت دستگاه اسکوئیزر  و … نمونه ای از مهمترین پروژه های پژوهشی اجراء شده توسط شرکت گاز استان بوشهراست.

مهندس رحمانی در خاتمه بیان داشت:  اجرای این پروژه های پژوهشی با همکاری دانشگاه ها و مراکز معتبر علمی کشور از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیر کبیر، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه خلیج فارس و پارک علم و فناوری خلیج فارس انجام شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر ،  در حال حاضر نیز اجرای چندین پروژه پژوهشی توسط این شرکت در دست اجراست که بی شک با توجه به  اهمیت و ارزش بالای آنها  نتایج ارزشمندی حاصل خواهد شد.

مهندس رحمانی همچنین اشاره ای به تجاری سازی طرح ها و محصولات پژوهشی نموده و افزود : تحقق این مهم بهمراه تولید محصول ، حرکتی مهم در راستای توسعه پایدار و خودکفایی هرچه بیشتر صنعت نفت می باشد.