در راستای پاسداشت روز ملی خلیج فارس و همزمان با هفته زمین پاک ، بنیاد کودک استان بوشهر با همکاری مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر و حامیان محیط زیست ، طی مراسمی به پاکسازی ساحل خلیج فارس پرداختند.

شرکت گاز استان بوشهر نیز در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و تحقق برنامه ها و اهداف فرهنگیِ  تعریف شده ، در اجرای این مراسم  مشارکت نمود.

رئیس  HSEشرکت گاز استان بوشهر در این رابطه بیان داشت : متاسفانه در اثر بی توجهی های صورت گرفته توسط برخی افراد ، بخشی از ساحل دچار آلودگی های ناشی از رها سازی زباله ها گردیده بود که با تلاش و همکاری کودکان و نیز حامیان و فعالان محیط زیست ، این زباله ها  جمع آوری و ساحل پاکسازی گردید.

رئیس  HSEشرکت گاز استان بوشهر همچنین تصریح نمود: در این برنامه ، علاوه بر پاکسازی ساحل ، تعدادی از دانش‌آموزانِ با استعدادِ بنیادکودک دفتر بوشهر با خواندن مقاله و شعر، خواستار رعایت و پاکیزه نگه‌داشتن محیط زندگی خود شدند. در ادامه، ایشان بهمراه دیگر شهروندان با پوشیدن دستکش و استفاده از کیسه‌های زباله مخصوص، اقدام به جمع‌آوری زباله‌های رها شده در ساحل کردند.

مهندس بندامیری اضافه نمود: همچنین در این مراسم،  جمعی از دوستداران محیط زیست گرد هم آمده و با تشکیل زنجیره انسانی در ساحل خلیج فارس، بطور نمادین حمایتشان را از این گنجینه خدادادی اعلام و دغدغه‌های محیط زیستی خود را به نمایش گذاشتند.

وی بیان داشت : در پایان این مراسم نیز به قید قرعه به تعدادی از شرکت‌کنندگان جوایزی اهداء شد.