مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر از توسعه گازرسانی به صنایع استان با هدف حمایت از تولید داخلی خبر داد و افزود : ان شاا… در سالجاری این مهم با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

مهندس مسلم رحمانی با بیان اینکه فرایند گازرسانی به صنایع استان در سال های گذشته رشد قابل ملاحظه ای داشته است ، اذعان داشت : علاوه بر حمایت از تولیدات داخلی اهداف دیگری نیز از طریق گازرسانی به صنایع دنبال می شود که از اهم آنها می توان به توسعه اشتغالزایی ، حفظ محیط زیست از طریق جایگزینی گاز طبیعی با سوخت های فسیلی ، صرفه جویی در هزینه ها و رونق و شکوفایی صنعت استان اشاره نمود.

وی در همین رابطه از افزایش ۱۰۰ درصدی گازرسانی به صنایع استان طی سه سال گذشته خبر داد و بیان داشت : شرکت گاز استان بوشهر با فروش قریب به ۱۳ میلیارد مترمکعب گاز همواره جزء یکی از برترین شرکت های گاز استانی در زمینه فروش گاز محسوب می گردد که ۹۹ درصد از این میزان به مصرف صنایع می رسد.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در ادامه بیان داشت : تا کنون ۱۹۱ صنعت عمده استان وصل بگاز شده اند که اجرای این مهم نقشی اساسی در جایگزینی سوخت طبیعی با گازهای فسیلی و در نتیجه کمک به ارتقاء و بهبود محیط زیست داشته است.

وی همچنین با اشاره به تعدادی از مهمترین واحدهای صنعتی گاز دار شده ی استان طی سال گذشته  از گازرسانی به پتروشمی متانول کاوه با اختصاص اعتبار ۴۰ میلیارد تومان و اجرای ۲۰ کیلومتر خط لوله و نیز گازرسانی به کارخانه سیمان مند دشتی با اجرای ۲۳ کیلومتر خط انتقال اشاره کرد و افزود : با گازرسانی به این واحدهای صنعتی در مصرف سوخت های فسیلی بطور قابل توجهی صرفه جویی حاصل شده است.

مهندس رحمانی اضافه نمود : امیدواریم در سال جاری نیز  با تلاش و همدلی کلیه کارکنان مجموعه ، شاهد افزایش خدمت رسانی به مردم عزیز هم استانی باشیم.