روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت ماه در تمام دنیا برگزار می‌شود و به مردم یادآوری می‌کند که نباید سیاره خود “زمین” را فراموش کنند. در ایران نیز همزمان با دیگر کشورهای جهان ،هفته زمین پاک از روز دوم اردیبهشت به مدت یک هفته در سراسر کشور برپا می‌شود و نخستین روز از این هفته (دوم اردیبهشت ماه) به نام روز زمین پاک نامگذاری شده‌است.

به همین مناسبت کارکنان شرکت گاز استان بوشهر نیز در حرکتی نمادین اقدام به پاکسازی بخشی از ساحل خلیج همیشه فارس همزمان با روز زمین پاک نمودند.

این کارکنان همگام با سایر دوستداران محیط زیست و با پیروی از شعار امسال که ” نه به کیسه های پلاستیکی ”  بود ، به جمع آوری زباله ها و کیسه های پلاستیکی پرداختند.

رئیس HSE شرکت گاز استان بوشهر هدف از اجرای این اقدام را حفاظت از محیط زیست و تشویق کارکنان به صیانت از زمین و محیط پیرامون خود عنوان نمودند.

مهندس غلامرضا بند امیری ضمن اشاره به اهمیت حفاظت از محیط زیست ، بر تولید زباله کمتر بویژه زباله های پلاستیکی تاکید و خواستار توجه بیشتر همگان به این امر حیاتی شد تا بدین ترتیب محیطی سالم برای آیندگان باقی بماند.

رئیس HSE شرکت گاز استان بوشهر ادامه داد : این شرکت همواره تلاش نموده ضمن رعایت استانداردهای لازم حامی محیط زیست سالم باشد و در این رابطه اقدامات متعددی در دستور کار قرار داده است که از اهمّ آن ها می توان به  مدیریت و کنترل آلاینده‌ها بر اساس مقررات بالادستی محیط زیست اشاره نمود که در همین رابطه  توسعه گازرسانی دربخش صنعت بعنوان یکی از اقدامات ارزشمند انجام شده به منظور ارتقاء و بهبود محیط زیست قلمداد می شود.

مهندس بندامیری همچنین از فرهنگ سازی در رابطه با حفظ و بهبود محیط زیست از طریق توزیع بروشور و کتاب های آموزشی در سطح استان و نواحی تابعه خبر داد و با اشاره به اهمیت مقوله حفاظت از آب و خاک ، بر کاهش هر چه بیشتر آسیب‌های زیست محیطی تاکید نمود.