مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر  با اشاره به اهمیت گازرسانی به صنایع در کشور از گازدارشدن ۲۱ هزار واحد صنعتی تا پایان سال آتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر مهندس مومنی با اعلام خبر مذکور افزود: سال گذشته ۲هزار واحد صنعتی گازدار شدند که با توجه به سرمایه گذاری بخش خصوصی و بانک‌ها تلاش می‌شود  بد تدریج واحدهای صنعتی بیشتری به شبکه گاز متصل شوند.

وی اضافه نمود: براساس مصوبه هیات دولت این واحد های صنعتی تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان از یارانه گاز رسانی بهره مند می شوند.

وی تصریح کرد: کار گازرسانی به صنایع افزون براینکه ارزش افزوده خوبی برای کشور دارد در راستای حفظ محیط زیست و با توجه به سرمایه گذاری انجام شده ، این فرآورده جایگزین فرآورده های نفتی در این کارخانه ها می شود.

مومنی از سهم ۷۰ درصدی گاز در سبد انرژی کشور خبر داد و افزود: شرکت ملی گاز ایران با تامین ۷۰ درصدی انرژی مورد نیاز  جامعه در بین بخش‌های دیگر پیشتاز است.

مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران همچنین با اشاره به نقش گاز در تامین انرژی صنایع مهم و بزرگ کشور افزود: تقریبا همه نیروگاه‌های کشور و صنایع بزرگ مثل فولاد، پتروشیمی و کارخانه‌های سیمان برای تامین انرژی خود از گاز استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به صادرات روزانه ۴۳میلیون مترمکعب گاز از کشور گفت: در زمان حاضر صادرات گاز به کشورهای عراق، ترکیه، ارمنستان، نخجوان، آذربایجان درحال انجام است.

مهندس مومنی همچنین یادآور شد: با توجه به اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم و برنامه های خوب وزارت نفت در راستای بهره برداری از فازهای پارس جنوبی میزان تولید روزانه گاز امروز به ۸۵۰میلیون مترمکعب رسیده است.

در پایان این مراسم از خدمات مهندس غلامعباس حسینی بعنوان مدیرعامل پیشین شرکت گاز استان بوشهرقدردانی و مهندس مسلم رحمانی بعنوان مدیر عامل جدید این شرکت معرفی شدند.