توسعه گازرسانی بستر ساز تولید ملی، اشتغال، رونق اقتصادی و رفاه عمومی است.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در برنامه «سکه تمام بهار» رادیو اقتصاد، ضمن اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به نام سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری، با بیان این مطلب، اظهار داشت: بطورکلی شرکت ملی گاز ایران از سال های گذشته دو وظیفه مهم بسترسازی برای تولید داخلی و در ادامه آن، داخلی‌سازی تجهیزات و اقلام مورد نیاز گازرسانی را پیگیری می‌کند که هر دو به شعار سال جدید مربوط می‌شود.
وی در ادامه افزود: ایجاد بستر مناسب برای تولید، یکی از وظایف اساسی شرکت ملی گاز ایران در کشور است که خوشبختانه این مهم به مدد متخصصان و کارشناسان داخلی به نحو احسن در جامعه فراهم شده است.
معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: تامین انرژی مطمئن و پایدار یکی از نیازهای اصلی در جهت حمایت از تولید داخل است.
به گفته مهندس عراقی، توسعه گازرسانی به مناطق مختلف کشور به نوعی حمایت از تولید، کارآفرینی، اشتغال و رونق اقتصادی در مملکت است.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه انرژی گاز طبیعی یک انرژی سازگار با محیط زیست است، اظهار داشت: این انرژی ضمن صیانت از منابع طبیعی، در توسعه، عمران، آبادانی، رشد اقتصادی، رفاه عمومی و بسیاری موارد دیگر نیز، بسیار نقش‌آفرین است.
وی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه شرکت ملی گاز ایران تاکنون در راستای توسعه گازرسانی به بخش‌های مختلف جامعه از قبیل صنعت، معدن و سایر موارد دیگر توانسته به مدد متخصصان و کارشناسان داخلی، گام‌های بلندی بردارد.
مهندس عراقی افزود: این شرکت با توسعه گازرسانی به شهرها و روستاها در بحث خودکفایی و داخلی‌سازی بسیاری از اقلام مورد نیاز مملکت نقش بسیار زیادی داشته است.
به گفته مهندس عراقی، شرکت ملی گاز ایران در جهت خودکفایی و اتکا به تولید کالاهای داخلی، یکی از مؤثرترین شرکت‌ها در کشور محسوب می‌شود.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود، بیان داشت: این شرکت در عین توسعه عمران، آبادانی و تأمین رفاه عمومی، توانسته در بحث اقلام مصرفی مورد نیاز برای اجرای پروژه‌ها از قبیل لوله‌ها، کنتورها، رگلاتورها و بسیاری موارد دیگر نیز به خودکفایی برسد؛ مواردی که تا پیش از این، تمامی این کالاها از خارج وارد می‌شده است.
وی در ادامه افزود: خوشبختانه با سیاست‌گذاری‌های مناسب و حمایت‌ از تولید داخل طی چندسال اخیر در کشور، می‌توان امروز اذعان داشت که اقلام گازرسانی در بخش پایین‌دستی یعنی توسعه شبکه‌های داخلی منازل از قبیل لوله‌ها، کنتورها و رگلاتورها، ایستگاه‌های تقلیل و تقویت فشار، خطوط انتقال فشار قوی و ….، همه و همه در داخل تولید و به مصرف می‌رسد.
به گفته مهندس عراقی، برنامه کاری شرکت ملی گاز ایران، تأمین پایدار گاز مطمئن و مطلوب برای مردم بدون نگرانی و نیز حفظ و نگهداری تأسیسات، تجهیزات، پالایشگاه‌ها، خطوط و شبکه‌ها؛ به‌خصوص توسعه گازرسانی به شهرها و روستاها است.