مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر از توسعه گازرسانی به صنایع این استان خبر داد .

مهندس غلامعباس حسینی با اعلام این خبر افزود : شرکت گاز استان بوشهر در کنار وظیفه ی مهم تامین انرژی مشترکین ، بعنوان یکی از مسئولیت های مهم اجتماعی به محیط زیست نیز توجه کافی داشته و در همین رابطه توسعه گازرسانی به صنایع را در اولویت قرار داده است.

وی اضافه نمود :این شرکت با فروش سالانه ۱۳ میلیارد مترمکعب گاز ، همواره جزء یکی از برترین شرکت های گاز استانی در زمینه فروش گاز محسوب می گردد که ۹۹ درصد از این میزان به مصرف صنایع می رسد.

وی در همین رابطه تصریح نمود :  تا کنون ۱۹۱ صنعت عمده استان وصل بگاز شده اند که اجرای این مهم نقشی اساسی در جایگزینی سوخت طبیعی با گازهای فسیلی و در نتیجه کمک به ارتقاء و بهبود محیط زیست داشته است.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر همچنین از اجرای طرح گازرسانی به مرغداری های استان خبر داد و بیان داشت : در این زمینه نیز گازرسانی به ۱۵۶ واحد مرغداری در سراسر استان در دستور کار قرار دارد که این مهم در حال انجام بوده و به تدریج طی سال آتی به اتمام خواهد رسید.

مهندس حسینی  در خاتمه با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی گازرسانی به صنایع استان طی سه سال گذشته، خاطرنشان کرد: از جمله مشترکان عمده گاز استان می‌توان به پتروشیمی مبین، نیروگاه بعثت ، نیروگاه عسلویه و پالایشگاه‌های پارس جنوبی و … اشاره کرد.

ایشان همچنین از رونق و شکوفایی اقتصاد استان و اشتغالزایی غیر مستقیم برای جوانان هم استانی بعنوان دیگر فوایدِ مهم گازرسانی به صنایع استان در کنار کمک به بهبود محیط زیست خبر داد.