شرکت گاز استان بوشهر در نوزدهمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز ، از سوی سازمان محیط زیست به عنوان یکی از واحدهای منتخب صنعت سبز کشور شناخته شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اعلام خبر مذکور افزود : همایش یادشده در سالن همایش های بین المللی محیط زیست و با حضور دکتر محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست وجمعی از مدیران و کارشاسان فعال در حوزه محیط زیست برگزار گردید.

مهندس غلامعباس حسینی هدف از برگزاری این همایش را ترغیب صنایع و واحدهای صنعتی و خدماتی کشور به رعایت ضوابط و استانداردهای زیست محیطی ، کاهش آلاینده ها و در نتیجه بهبود و ارتقاء محیط زیست عنوان نمود.

ایشان در همین رابطه افزود : از جمله شاخص های مورد بررسی جهت انتخاب واحدهای برتر می توان به مواردی نظیر مدیریت پسماند ، مدیریت پسآب، کاهش آلودگی هوا ، استقرار نظام مدیریت سبز ، کاهش میزان مصرف منابع و … اشاره نمود.

وی در این خصوص با اشاره به اقدامات متعدد شرکت گاز استان بوشهر در زمینه حفظ و بهبود محیط زیست بیان داشت : مدیریت و کنترل آلاینده‌ها دراین شرکت بر اساس مقررات بالادستی محیط زیست همواره در دستور کار قرار داشته و در همین رابطه  توسعه گازرسانی دربخش صنعت بعنوان یکی از اقدامات ارزشمند انجام شده به منظور ارتقاء و بهبود محیط زیست قلمداد می شود.

حسینی ادامه داد: مصرف بهینه حامل‌های انرژی، افزایش بهره‌ وری، اخذ گواهینامه های مرتبط و ارتقای سطح دانش و فرهنگ زیست ‌محیطی از جمله دیگر فعالیت های این شرکت در زمینه محیط زیست بوده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در انتها موفقیت کسب شده را به مجموعه این شرکت و به ویژه رئیس و کارشناسان واحد HSE تبریک گفته ، برای ایشان در مسیر پیش رو آرزوی توفیقات روزافزون نمود.

گفتنی است ، از میان ۳۱۲ واحد صنعتی و خدماتی شرکت کننده در نوزدهمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز ،  ۶۷ واحد صنعتی و ۲۲ واحد خدماتیِ سبز به عنوان برگزیدگان ، معرفی شدند.