شرکت گاز استان بوشهر در نخستین جشنواره بازیافت شهر بوشهر بعنوان شرکت نمونه و برتر در سال ۹۶ انتخاب شد .

در این جشنواره که با حضور تعدادی از مسئولین مدیریت پسماند شهر بوشهر و نیز دستگاه های اجرایی این شهر برگزار شد ، با اهداء تقدیر نامه ای از اقدامات ارزنده شرکت گاز استان بوشهر در زمینه همکاری با این سازمان قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ،  واحد HSE این شرکت در راستای مدیریت پسماند طی سه سال گذشته اقدامات موثری انجام داده است که بر همین اساس موجب گردیده از این شرکت تقدیر بعمل آید.

رئیس HSE شرکت گاز استان بوشهر در همین رابطه ضمن تشریح اقدامات کارگروه محیط زیست این شرکت در زمینه مدیریت پسماند، بر اهمیت اجرای قوانین و ضوابط مدیریت پسماند توسط دستگاه‌های اجرایی استان با هدف بهبود محیط زیست و بهداشت و سلامت عمومی مردم تاکید کرد.

مهندس غلامرضا بندامیری اضافه نمود : کاهش تولید پسماند در مبدأ و تفکیک آنها دو اصل مهمی است که توسط شرکت گاز استان بوشهر طی سال های اخیر با جدیت در دستور کار قرار گرفته و اجرا  می شود.

وی در ادامه با اشاره به دیگر اقدامات این شرکت در زمینه مدیریت پسماند از توزیع سطل های کاغذی جمع آوری و تفکیک زباله های قابل بازیافت در سطح شرکت و نواحی گازرسانی استان خبر داد و افزود : از آن جایی که زباله‌های شرکت بصورت هر روزه جمع آوری می شود  ، به همین منظور با توزیع این سطل ها گام موثری در زمینه جمع آوری و تفکیک پسماندهای قابل بازیافت برداشته می شود.

رئیس HSEشرکت گاز استان بوشهر همچنین با اشاره به اهمیت مقوله مدیریت پسماند بیان داشت : زباله شهری که به طلای کثیف شهرت دارد، در صورت مدیریت نادرست می تواند معضلات عدیده ای را ایجاد نموده و سلامت مردم را دچار مخاطره کند؛ بعلاوه آنکه بی توجهی به این مسئله سبب کاهش کیفیت زندگی و آسیب به محیط زیست خواهد شد که با توجه به این امر ، حفاظت از محیط زیست بعنوان اصلی مهم در همه ابعاد باید مورد توجه قرار گیرد.

مهندس بندامیری همچنین از توزیع کتاب های آموزشی مرتبط با محیط زیست و بازیافت زباله های پلاستیکی در سطح برخی از مدارس استان خبر داد و افزود : در این کتاب ها با بیان داستان هایی زیبا و آموزنده ، اقدام به آموزش اهمیت بازیافت زباله ها در میان دانش آموزان نموده و ایشان را با این مقوله مهم آشنا ساختیم.

رئیس HSEشرکت گاز استان بوشهر در خاتمه با مطلوب ارزیابی نمودن اقدامات انجام شده  توسط این شرکت در زمینه حفظ و بهبود محیط زیست ، از همکاری کلیه پرسنل در زمینه کاهش تولید پسماند و تفکیک پسماندهای قابل بازیافت قدردانی نمود.