مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با بیان اینکه در دهه فجر امسال طرح گازرسانی به۱۱۹ واحد صنعتی افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود ، گفت: شهرستانهای بوشهر،دشتی ، گناوه ، تنگستان و دشتستان بیشترین میزان صنایع گازدار شده در دهه فجر امسال را دارا می باشند.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر ادامه داد: با گازرسانی به این تعداد واحد صنعتی، مجموع مشترکین صنعتی گاز استان افزایش یافته و به بیش از ۳۰۰ صنعتِ گازدار می رسد.

به گفته حسینی به منظور افتتاح و یا آغاز بکار عملیات گازرسانی به این مشترکین صنعتی ، قریب به ۷ میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان اعتبار هزینه خواهد شد.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود ، اشاره ای نیز به تاثیرات زیست محیطی حاصل از گازرسانی به صنایع نمود و افزود : با گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی استان ، شاهد تقلیل مصرف سوخت های فسیلی بوده ودر همین ارتباط ، صنایع استان طی سالجاری ۵۰ درصد کمتر گازوییل مصرف نمودند.

وی در همین رابطه به اجرای طرح گازرسانی به تعداد کثیری از  مرغداری های استان اشاره اشاره و افزود : با گازرسانی به  این واحدهای صنعتی، سالانه در مصرف افزون بر ۱۰ میلیون لیتر گازوئیل صرفه‌جویی می‌شود که این امر علاوه بر کمک به ارتقاء و بهبود محیط زیست ، موجب جلوگیری از پرداخت میلیاردها تومان پول از محل پرداخت یارانه ها گردیده و می توان این  هزینه را در امور و زمینه‌های دیگر صرف نمود.

مهندس حسینی همچنین یادآور شد : طبق آمارهای به دست آمده، هم اکنون از نظر مصرف گاز در بخش صنعت ، جزء سه شرکت برتر استانی می باشیم که از میزان قریب به ۱۳ میلیارد متر مکعب گاز تحویلی به مشترکین ، ۹۹ درصد آن به مصرف صنایع می رسد.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در ادامه اشاره ای نیز به موضوع اشتغالزایی از طریق گازرسانی به پروژه های صنعتی استان نمود و افزود : با اعتبارات خوبی که سال گذشته در بخش صنعت هزینه گردید شاهدگازرسانی به واحدهای تولیدی عظیمی نظیر پتروشیمی متانول کاوه ، کارخانه سیمان مند دشتی و … بودیم که گازدارشدن و
راه اندازی این واحدهای صنعتی ، زمینه اشتغال غیر مستقیم افزون بر۱۶۰۰ جوان هم استانی را فراهم و بدین ترتیب موجب ارتقاء فرصت های شغلی در استان گردید.