طی مراسمی با حضور فرماندار ، بخشدار و مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان گناوه ، گازرسانی به روستای “قلعه حیدر” از توابع این شهرستان  همزمان با دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، در مراسم گازرسانی به این روستا که با روشن شدن مشعل گاز در مسجد حضرت علی اصغر(ع) روستای قلعه حیدر افتتاح گردید ، فرماندار گناوه ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر ،  از روند توسعه شتابان گازرسانی به این شهرستان قدردانی نمود.

به منظور گازرسانی به روستای مذکور ، ۱۰۷۰۰ متر شبکه با اعتباری افزون بر ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اجرا شده است.

همچنین طی این مراسم ، عملیات اجرایی گاز رسانی به ۲۸ واحد صنعتی و تولیدی شامل چند مرغداری و کارخانه تولید آسفالت آغاز شد که این واحدها به تدریج به شبکه سراسری گاز متصل خواهند شد و بدین ترتیب شاهد رونق و شکوفایی هرچه بیشتر صنعت این شهرستان خواهیم بود.

جهت گازرسانی به این واحدهای صنعتی نیز اعتباری معادل ۱ میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال اختصاص یافته است.

گفتنی است تا کنون در شهرستان گناوه افزون بر ۵۴۵ کیلومتر شبکه اجرا گردیده که با تحقق این امر ،  ضریب نفوذ گاز در بخش شهری به ۱۰۰ درصد و در بخش روستایی نیز به بیش از ۹۶ درصد رسیده است.

شایان ذکر است عملیات توسعه گازرسانی در این شهرستان با گازرسانی به روستایِ شول بعنوان آخرین روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد گاز ادامه خواهد یافت و علاوه بر آن توسعه شبکه گازرسانی در  شهر گناوه و نیز افزایش صنایع گازدار از دیگر طرح هایی می باشد که در دستور کار قرار گرفته است.

با اتمام طرح های در دست اجرا ، ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی این شهرستان نیز به ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت.