همزمان با سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، عملیات گازرسانی به ۲۸ روستای استان بوشهر افتتاح می گردد.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در ارتباط با جزییات این خبر بیان داشت : به منظور گازرسانی به این طرح ها اعتباری قریب به ۲۹۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی همچنین بیان داشت : با گازرسانی به روستاهای یادشده که در شهرستان های دشتستان ، تنگستان ، دشتی و گناوه واقع می باشند ، قریب به ۵۰۰۰ خانوار روستایی تحت پوشش گاز طبیعی قرار می گیرند.

ایشان اضافه نمود : به منظور گازرسانی به این روستاها که از محل اعتبارات بند “ق” تبصره ۲ قانون بودجه هزینه گردیده ، بیش از ۲۳۸ کیلومتر شبکه اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در ادامه با اشاره به اینکه تا کنون ۳۸۶ روستای استان به شبکه سراسری گاز متصل شده اند ، از توجه ویژه دولت تدبیر و امید جهت تسریع در روند گازرسانی به روستاها و مناطق محروم قدردانی نموده و بیان داشت: بی‌شک توسعه گازرسانی در روستاها می‌تواند فرآیند خلق زیرساخت‌های موردنیاز در مناطق روستایی را تسریع و تسهیل کرده و درعین‌حال به ایجاد فرصت‌های شغلی و کاهش فقر یاری رساند، همچنین تحقق این امر علاوه بر بهبود اوضاع اقتصادی روستاها و ساکنین آنها، می‌تواند در میان‌مدت به اهداف جانبی دیگری منجر شود که از آن جمله می‌توان به توسعه‌ صنایع روستایی، توسعه‌ گردشگری، رفاه عمومی و … اشاره کرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر با بیان اینکه از دهه فجر سال گذشته تا امسال ۱۱۳ روستا وصل بگاز شده اند ؛ بیان داشت : هم اکنون افزون بر ۸۶ درصداز جمعت روستایی استان تحت پوشش گاز قرار دارند که این آمار تا سال آینده به ۹۵ درصد خواهد رسید .

وی حجم عملیات گازرسانی به نقاط محروم و دور دست استان را نقطه عطفی در کارنامه شرکت گاز استان بوشهر برشمرد و افزود : تا کنون بیش از ۳۰۰۷ کیلومتر شبکه در روستاهای استان اجرا و ۶۲۴۰۸ انشعاب نیز نصب گردیده است.