مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: با اقدامات گسترده صورت گرفته در سطح استان ، ضریب نفوذ گاز شهری و روستایی  به سرعت افزایش یافته و هم اکنون مردم ۳۶ شهر و بیش از  ۳۵۸ روستا قادر به استفاده از نعمت گاز می باشند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، مهندس غلامعباس حسینی در این رابطه اظهار داشت: تمام توان خود را به منظور پوشش حداکثری اقصی نقاط استان از گاز طبیعی به کار گرفته و در همین ارتباط طی دوسال اخیر شاهد رشد ۴۰ درصدی شبکه‌گذاری در استان بوده‌ایم که با اجرای این مهم، ضریب نفوذ گاز شهری و روستایی به نحو چشم‌گیری افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر بیان کرد: تا کنون بیش از ۵۹۸۱ کیلومتر شبکه در استان اجرا شده است که این امر موجب گردیده ضریب نفوذ گازرسانی در بخش شهری به ۹۸٫۷% و در بخش روستایی نیز به ۸۶٫۳% برسد.

افزایش تعداد مشترکان گاز در استان

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به افزایش تعداد مشترکان استان نیز بیان داشت : با  انجام اقدامات انگیزشی نظیر ارائه تسهیلات جهت لوله کشی گاز داخلی منازل و نیز اجرای پروژه های متعدد نصب انشعابات ، شاهد افزایش اشتراک پذیری در سطح استان بوده ایم.

وی در همین رابطه افزود : در حال حاضر۱۵۵۸۰۵ مشترک در استان از نعمت گاز استفاده می کنندکه این میزان همچنان با شتاب در حال افزایش می باشد.

گازرسانی به روستاها و مناطق محروم در اولویت برنامه های کاری شرکت گاز استان بوشهر

مهندس حسینی تصریح نمود : طی دو سال گذشته یکی از مهمترین اولویت های کاری خود را بر مبنای گازرسانی به نقاط محروم و دورافتاده استان تعریف نموده و در همین راستا از محل اعتبارات بند ق تبصره قانون ۲ بودجه ،گازرسانی به تعداد کثیری از روستاهای استان محقق گردیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در همین رابطه با قدردانی از تصمیمات ارزشمند صورت گرفته مبنی بر تامین اعتبار گازرسانی به روستاهای کشور در قالب بند “ق”  ، تحقق این امر را تحولی مهم در گازرسانی به نقاط محروم و نویدی شیرین در راستای محرومیت زدایی از روستاها و توسعه زیرساخت ها در این مناطق عنوان نمود.

ایشان بیان داشت : هم اکنون ۳۵۸ روستای استان از گاز ، این نعمت ارزشمند برخوردار بوده که تا نیمه نخست سال آتی با گازدار شدن روستاهای باقیمانده ، ضریب نفوذ گاز  در بخش روستایی به ۹۵ درصد میرسد.