مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر از شکوفایی صنعت این استان با افزایش گازرسانی به واحدهای بزرگ و کوچک صنعتی خبرداد.

مهندس غلامعباس حسینی در این رابطه افزود : استان بوشهر سالانه ۱۳ میلیارد متر مکعب گاز به مشترکین خود تحویل می دهد که از این میزان ،۹۹ درصد به مصرف صنایع می رسد .

وی با بیان اینکه در میان صنایع نیز بیشترین سهم گاز مصرفی متعلق به پتروشیمی ها می باشد، تصریح نمود: ۶۸ درصد از گاز  استان به مصرف پتروشیمی‌ها، ۲۸ درصد به مصرف نیروگاه‌ها، سه درصد مجموعا به مصرف واحدهای تولید سیمان، ایستگاه هایCNG  و سایر صنایع  و یک درصد نیز به مصارف خانگی و عمومی می رسد.

طرح های گازرسانی صنعتی پیش رو

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در ادامه پیرامون برنامه های آتی این شرکت در زمینه توسعه گازرسانی به صنایع استان بیان داشت: یکی از مهمترین برنامه ها و اهداف پیش رو، شناسایی متقاضیان بزرگ صنعتی و امضای قرارداد با آنها به منظور فروش گاز به صنایع با هدف جایگزینی گاز با سوخت مایع ، کمک به اشتغال زایی ، شکوفایی اقتصاد استان وکشور و کاهش آلودگی های زیست محیطی می باشد.

وی افزود :  علاوه بر تداوم پایدار و استمرار گازرسانی به صنایع گازدارشده ، گازرسانی به شرکت سیراف انرژی و سایر صنایع استان ، گازرسانی به ۱۰۰ واحد صنعتی کوچک و نیزگازرسانی به چندین مرغداری از مهم ترین طرح های صنعتی پیش رو می باشدکه با جدیت اجرا خواهد شد.

این مقام مسئول اضافه نمود : ان شاا… با اجرای برنامه‌های تدوین شده ، تا سال ۱۴۰۰ به عنوان اولین شرکت گاز استانی در کشور در زمینه  فروش گاز به صنایع تبدیل خواهیم شد.

مهندس حسینی با بیان اینکه در راستای تحقق این مهم ، گازرسانی به صنایع را با تلاشی مضاعف دنبال می کنیم افزود :  تاکنون به ۱۶۸ مشترک صنعتی و ۱۱ شهرک صنعتی استان بوشهر گازرسانی شده است.

گازرسانی به طرح های اقتصاد مقاومتی

حسینی دربخش دیگری از توضیحات خود اشاره ای نیز به پروژه های اقتصاد مقاومتی کرد و افزود : در زمینه اجرای این مهم ، چندین طرح گازرسانی تعیین شده بود که با موفقیت اجرا گردید.

وی در همین رابطه ازگازرسانی به پتروشیمی‌های متانول کاوه و سیراف انرژی، شرکت سیمان مند دشتی و۱۵۶ مرغداری‌ در سراسراستان ، نصب ۲۴ هزار انشعاب و گازرسانی به چندین طرح روستایی خبر داد.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر به فواید حاصل از اجرای این طرح ها نیز اشاره و بیان داشت : کاهش مصرف فرآورده های نفتی ، کاهش هزینه های تولید ، ایجاد ارزش افزوده ، محرومیت زدایی ، تحقق عدالت اجتماعی ، بهبود زیر ساخت های استان ، دستیابی به انرژی پاک و ایجاد اشتغال پایدار از جمله  مهم ترین اهدافی بوده که با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی حاصل گردیده است.