نشست مطبوعاتی مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر با اهالی رسانه ،صبح امروز در سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر ، در این نشست که با حضور جمع کثیری از اصحاب رسانه و خبرنگاران خبرگزاری‎ها و مطبوعات استان برگزار شد، مهندس غلامعباس حسینی ، مدیرعامل شرکت گاز استان به تشریح اقدامات و فعالیت های سازنده این شرکت در سال های اخیر پرداخته و در ادامه ،برنامه های پیش‌رو جهت توسعه همه جانبه گازرسانی در استان را عنوان نمود.

مهندس حسینی در همین رابطه ضمن بیان عملکرد این شرکت در زمینه میزان ظریب نفوذ گاز در بخش های شهری و روستایی بیان داشت: در حال حاضر از ۳۷ شهر استان ، ۳۶ شهر گازدار می باشند که این میزان ، معادل ۹۸٫۷ دهم درصد جمعت شهری تحت پوشش گاز استان می باشد ، همچنین در بخش روستایی ۳۵۸ روستای استان از نعمت گاز برخوردار می باشند که این میزان نیز معادل ۸۶ درصد ظرفیت تحت پوشش گاز در بخش روستایی می باشد.

وی در ادامه به ارائه گزارش عملکرد این شرکت در بخش گازرسانی به صنایع پرداخته و بیان داشت : گازرسانی به پتروشیمی  متانول کاوه با ظرفیت انتقال یک میلیون مترمکعب گاز در ساعت  همزمان با دهه مبارک فجر سال گذشته اجرا شد که با تحقق آن علاوه بر تأمین سوخت و خوراک پتروشیمی متانول کاوه، سوخت و خوراک مورد نیاز دو واحد صنعتی دیگر شامل پتروشیمی های سیراف انرژی و  فاتح کیمیا صنعت نیز تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر اضافه نمود : یکی از مزایای این شرکت نسبت به سایر شرکت‌های گازرسانی، موضوع فروش گاز است که در این رابطه با فروش۹۹ درصد گاز به مشترکین صنعتی ، همواره جزء استان های برتر کشور در زمینه فروش گاز محسوب می گردد.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر تعامل باشهرداری ها افزود : خوشبختانه در حال حاضر با توجه به گسترش گازرسانی در استان و اتمام عملیات گازرسانی در بسیاری از نقاط ، مشکلی در زمینه حفاری ها نداشته و تعاملات خوبی با سازمان شهرداری برقرار شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اولویت های کاری این شرکت بیان داشت : توسعه گازرسانی در روستاهای استان ، تزریق گاز به ۱۰۰ مشترک صنعتی جزء ، ممیزی انرژی ، تعالی سازمانی و کیفی سازی امور و فعالیت ها از جمله اولویت های مهم پیش رو می باشد.

مهندس غلامعباس حسینی همچنین در خلال صحبت های خود اشاره ای نیز به اقدامات و عملکرد این شرکت در زمینه فعالیت های مرتبط با افزایش سطح ایمنی مشترکین نموده و افزود: اجرای برنامه همیار گاز در سطح مدارس ، تولید و پخش مستمر برنامه های رادیویی و تلویزیونی ، تولید محتوا با موضوع مصرف ایمن و بهینه گاز و ارائه آن در کانال های ارتباطی این شرکت از جمله کانال های ارتباطی فضای مجازی، انجام تبلیغات محیطی و … از جمله شاخص ترین اقدامات اجرا شده توسط این شرکت در زمینه افزایش آگاهی مردم در خصوص مصرف ایمن و بهینه گاز می باشد.