مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر از گاز دار شدن ۴۳ روستای این استان همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گفته مهندس غلامعباس حسینی این روستاها در شهرستان های جم ، دیر، دشتی ، تنگستان ، دشتستان و گناوه واقع شده و با وصل بگاز آنها ، آمار روستاهای گازداراستان به ۳۵۸ روستا افزایش می یابد.

وی در همین رابطه با اشاره به عملکرد این شرکت در بخش گازرسانی روستایی طی سال های اخیر بیان داشت: ۱۰۴ روستای استان بوشهر تا سال ۹۲ دارای شبکه گازرسانی بودند که هم‌اکنون تعداد روستاهای دارای شبکه گاز استان از مرز ۳۵۰ روستا گذشته است که این آمار حاکی از افزایش سه برابری روستاهای گازدار استان می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر اظهار داشت:در این مسیر ، بهره گیری از منابع قانونی بودجه از جمله بند ق تبصره ۲ قانون بودجه و ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید، این امکان را فراهم آورده تا روند گازرسانی به روستاها تسریع یابد، به نحوی که در حال حاضر بخش عمده ای از جمعیت روستایی استان قادر به استفاده از نعمت الهی گاز می باشند.

مهندس حسینی تصریح نمود : با افتتاح طرح های گازرسانی روستایی همزمان با هفته دولت ، افزون بر ۵۶۸۲ خانوار به جمع مشترکین گاز استان اضافه می شوند.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر همچنین بیان داشت : به منظور گازرسانی به روستاهای یادشده قریب به ۳۲۵ کیلومتر شبکه با اعتباری معادل ۲۷ میلیارد و  ۲۲۶ میلیون تومان اجرا خواهد شد .

 

وی در خاتمه بیان داشت : بر همین اساس و در همسویی با تکالیف شرکت در اجرای پروژه های مرتبط با بند “ق” ، بیش از ۱۳ خوشه گازرسانی در استان شامل گازرسانی به ۲۴۰ روستا طراحی شده بود که با بهره برداری کامل آنها تا پایان سالجاری ، ضریب نفوذ گاز روستایی استان به ۹۵ درصد خواهد رسید.